Olympiacos smrznuo Cibonu na -34

Ciboninim juniorima trebala je visoka pobjeda za prolaz, no dogodilo se suprotno…

Euroliga, kvalifikacijski turnir:

Cibona-Olympiacos 73:107 (20:32, 20:27, 17:27, 16:21)

(Buljević 16, Svoboda 11 / Koloveros 27, Oikonomopoulos 21)

Loše su Cibonini juniori otvorili utakmicu, nekim svojim geškama sami razmahali igrače Olympiacosa i kada su se oni razigrali, razlika je već bila desetak poena u korist momčadi iz Pireja. Da stvar bude gora za Cibonu, šut je služio protivnika poprilično, a uredno su i kažnjavali loše reakcije Ciboninih igrača kod dodavanja i prevođenja lopte pa je tako u 15. minuti Olypmiacos već imao +15, a to podebljao sa četiri uzastopne trice za visokih 31:51. Primila je Cibona 59 poena u prvom poluvremenu, Olympiacos zabio čak 13 trica.

Nije to puno bolje izgledalo niti u trećoj četvrtini. Olympiacos nije popuštao i njegova prednost je konstantno bila 20 i više poena prednosti. Definitivno je Cibona naišla na puno kvalitetnijeg protivnika i raspoloženijeg. Do kraja utakmice Olympiacos je natrpao Cibonin koš zabivši preko 100 poena pa su se tako Roko Prkačin i suigrači oprostili od nastupa u Euroligi.

Lukša Buljević je sa 20 poena i 5 skokova bio najbolji pojedinac kod Cibone…