Omišani skinuli i Jazine, za fantastičnih 9/0 u svojoj dvorani, Bosco pao na Sokolani, pet domaćih pobjeda

U pet odigranih utakmica Prve lige jučer, domaćini su uzeli svih pet.

Prva liga, 18.kolo:

Universitas-Cedevita junior 97:91-produžetak (23-17, 18-12, 22-21, 19-32, 15-9)

(Rebić 32, Šarić 20 / Ušić 31, Bošnjak 17)

Universitas je nakon produžetka, u 18. kolu Prve muške lige svladao Cedevitu Junior s 97:91 (23:17, 18:12, 22:21, 19:32, 15:9) i tako učinio još jedan korak prema ostanku u ligi. Domaćini su gotovo cijelu utakmicu imali prednost, bilo je i plus 19 (50:31 u 24. minuti), ali uporni gosti su uspjeli doći do produžetka. Međutim, Universitas je smogao snage u tih dodatnih pet minuta izvući pobjedu.

Kod domaćih Bruno Rebić je ubacio 32 poena, imao 11 asistencija i 6 skokova, Viktor Šarić  je ubacio 20 poena (šut 81 posto) i skočio 9 puta, Tonći Lisica je uz 8 poena (šut 100 posto) imao i 6 skokova, a kod gostiju dominirao je David Ušić s 31 poenom i 11 skokova. Matej Bošnjak ubacio je 17 poena, 13 puta skočio, ali sve je to bilo premalo za pobjedu.

KOMPLETNA STATISTIKA:

Omiš Čagalj Tours-Jazine 81:76 (22:29, 19:7, 21:19, 19:21)

(Mimica 27, Petrašić 19 / Krstanović 19, Šango 16)

Jazine su upisale treći poraz u nizu, ovoga puta u Omišu, koji je još jednom potvrdio da na “Ribnjaku” nema bodova za nikoga ove sezone. Omišani imaju fantastičan omjer kod kuće: 9 pobjeda iz 9 utakmica.

Ivan Mimica i ovoga je puta bio prevaga na terenu sa svojih 27 poena, a odličnu pomoć imao je u Zonjići i Petrašiću. Gosti su bili bolji samo u prvoj četvrtini, a onda je domaći stroj ostavio Jazine na samo 7 poena u drugoj četvrtini i poveo. Svoju su prednost malo povećali do kraja treće četvrtine, a onda u neizvjesnoj završnici uspjeli sačuvati stečeno vodstvo. Iako su gosti imali 76:76, dvije minute prije kraja, nisu uspjeli obraniti svoj koš pa je Omiš nanizao pet poena, a nije primio niti jedan i deveta pobjeda je ostana na Ribnjaku.

Ribola Kaštela-Bosco 96:88 (24:18, 18:28, 18:14, 36:28)

(Vručinić 23, Biočić 17 / Puljko 27, Zrnić 25)

Bosco nije iskoristio kiks Jazina, kako bi im se približio na samo jednu pobjedu zaostatka i tako eventualno ušao u borbu za prvu poziciju u doigravanju. Za to velike zasluge idu košarkaškim Ribole, koji su u drugom poluvremenu potpuno nadigrali favorizirani Bosco. Utakmicu su obilježili iskusni igrači kod obje ekipe, a bilo je tu i onih mlađih koji su iskočili. Ključna je bila zadnja četvrtina, u kojoj se domaća momčada razgoropadila i nanizala čak 36 poena i tako došla do važne pobjede u borbi za doigravanje. Gostima je pod koševima nedostajao Makur Puou te Luka Katura, što se itekako osjetilo.

Marin Vručinić je sa 23 poena bio prvi strijelac domaće momčadi, dok je iskusni Toni Biočić zabio 17, uz 2 skoka i 8 asistencija. Kod gostiju iskusni Hrvoje Puljko prvo ime sa 27 poena, dok je Marin Zrnić dodao 25.

Rudeš-Sesvete 86:73 (18:19, 28:14, 19:17, 21:23)

(Nakić-Vojnović 26, Jurič 19 / Babić 19, Papak 18)

Rudeš nije dozvolio nikakvo iznenađenje protiv Sesveta. Iako su gosti došli sa priličnom dozom samopouzdanja, s obzirom da su u zadnjih nekoliko utakmica upisali važne pobjede, jučer jednostavno nisu imali šanse protiv raspoloženog domaćina. Ključna se pokazala druga četvrtina, u kojoj je Rudeš stvorio +14, a to sve još povećao u trećoj četvrtini i tako si osigurao mirnu završnicu. Sesvete su uspjele samo dobiti zadnju četvrtinu, ali to nije bilo dovoljno da dođu do još jedne pobjede.

Ivan Nakić-Vojnović je još jednom potvrdio da je u odličnoj formi. Nakon prošlog kola, opet je bio prvo ime Rudeša sa 26 poena, 12 skokova i 3 asista, dok su kod gostiju najbolji pojedinci bili Babić sa 19 i Papak sa 18 poena.

Samobor-Pula 1981 87:80 (26:14, 13:24, 22:25, 26:17)

(Mandalinić 34, Levanić-Kutni 16 / Andabaka 21, Wrencher 12)

Još je jedan domaćin ostvario pobjedu. Samobor je u svojoj dvorani porazio Pulu, koja je tako još jednom pokazala da nema formulu za igru u gostima, s obzirom da im je ovo već 8 poraz u 9 gostujućih utakmica. Nakon neizvjesnog prvog poluvremena, gosti su imali vodstvo nakon 30 minuta igre (61:63). I onda je Samobor proigrao, kada je najviše trebalo. Malo po malo, stigli su do izjednačenja, a igra se u narednim minutama pretvorila u koš za koš i tako sve do 38.minute i rezultata 78:78. Samobor je tada napravio ključnu seriju od 8:0 i riješio pitanje pobjednika.

Fantastičnu utakmicu odigrao je Lovro Mandalinić sa 34 poena, uz šut 11/17, čemu je dodao 3 skoka, 5 asistencija i 3 ukradene lopte. Kod gostiju Kristijan Andabaka sa 21 poenom jedini vrijedan spomena.