Osijek iznenadio Šibenik na Baldekinu

Košarkaši Šibenika dočekali su Vrijednosnice Osijek na Baldekinu u trećem kolu HT Premijer lige.

HT Premijer liga, 3. kolo

Šibenik – Vrijednosnice Osijek 65:72 (30:34)

Odličnu košarku i napetu utakmicu gledali smo večeras na Baldekinu. Šibenčani nešto bolje otvaraju susret te drže minimalnu prednost kada gosti iz Osijeka preko novopridošlog Jakova Mustapića serijom 8-0 prelaze u vodstvo. Ipak, do kraja prve četvrtine Šibenik se vraća u igru te tricom Tonija Nakića dolazi do prednosti 18:16. U drugoj četvrtini domaćini su zabili samo 12 poena što nije bilo dovoljno za otići na poluvrijeme s prednošću te je Osijek imao četiri koša razlike nakon 20 minuta igre. Potpuno drugačiji Šibenik gledamo u drugom dijelu. U trećoj četvrtini momčad Mira Jurića reagira istom mjerom te ostavlja Osijek na 12 poena u toj dionici koju dobija rezultatom 51:46. Vrijednosnice do izjednačenja stižu sedam minuta prije kraja kada na 53:53 poravnava Mario Ihring, koji nakon toga zabija i tricu za vodstvo gostiju. Stečenu prednost momčad Osijeka mirno je sačuvala do kraja i došla do vrlo vrijedne gostujuće pobjede.

Kod momčadi Šibenika najbolji je standardno bio Martin Junaković s 13 poena, dok je Osijek predvodio Jakov Mustapić s 19 poena i osam skokova. U sljedećem kolu Šibenik čeka vruće gostovanje u Splitu, dok će Osijek ugostiti novog premijerligaša Bosco. Momčad Vladimira Krstića čeka i utakmica u AlpeAdria kupu gdje će u utorak dočekati USK iz Praga.