Osijek šokirao Cedevitu

U 12.kolu Cedevita stigla na gostovanje u Osijek, sa nadom da će doći do pobjede i ostati u vrhu, no nije se najbolje završilo za njih.

HT Premijer liga, 12.kolo:

VROS-Cedevita 83:78 (18:12,22:29,22:15,21:22)

(Gospić 19, Pavlović 18/Perković 22, Jordano 14)

U jednoj iznimno neizvjesnoj utakmici na kraju je pobjeda pripala domaćoj ekipi, koja je kreirala svojevrsno iznenađenje. Nije to bila neka jako gledljiva utakmica, no neizvjesnost koja je bila vidljiva učinila ju je zanimljivom. Osječanima je pripalo otvaranje utakmice, da bi se Cedevita vratila krajem prvog poluvremena, no onda su domaći igrači preuzeli konce igre ulaskom u drugo poluvrijeme, koje nisu ispuštali do kraja. Iako su Vitamini bili dobri u vanjskom šutu, pogodili čak 14 trica, no nije im to previše pomoglo. U zadnjim minutama Cedevita je preko Vladovića smanjila na 79:78, a Pavlović zabio dva bacanja za 81:78. Cedeviti je bila potrebna trica, no Perković je kreuo na ulaz, promašio i lopta je pripala domaćinu na osam sekundi prije kraja. Gospić je zabio nakon toga dva bacanja za +5, a Cedevita, točnije Vladović, je u zadnjem napadu promašio tricu i pobjeda je ostala u gradu na Dravi.