Osječani očitali košarkašku lekciju Šibenki i odnijeli pobjedu sa Baldekina

Četvrta je ovo pobjeda momčadi Stipe Šarlije u nizu.

HT Premijer liga, 29.kolo:

Šibenka-Vrijednosnice Osijek 81:93 (16:23, 20:20, 24:24, 21:26)

(Miković 23, Širko 17 / Kujundžić 29, Paić 23)

Osječani su se još jednom pokazali kao nezgodan protivnik za Šibenku. Vrlo dobrom igrom od početka utakmice kontrolirali su rezultat, imali u svojim redovima raspoložene Kujundžića, Paića te tricaški odličnog Lisicu (3/3 trice) pa su konstantno držali vodstvo od nekih 7-8 razlike. Domaća momčad se mučila u napadu, kao i u obrani, gdje nisu imali riješenja za gostujuće napade pa su gosti prvo imali +7 nakon prve četvrtine, a isto vodstvo imali su i na kraju prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme puno bolje je otvorila Šibenka pa su narančasti mini serijom 9:2 došli na 45:47, no onda su gosti napravili 2:10 i ponovno otišli na +10. Domaći su igrači do kraja četvrtine uspjeli tek smanjiti svoj zaostatak na -7, nakon trice Pleadina, dok su gosti svojih nekoliko napada u završnici neuspješno odradili.

Posljednja je četvrtina također prošla u znaku gostiju, koji su i dalje dominirali terenom, ali i svaki puta kada bi se domaćin približio rezultatski oni su imali odgovor. U 37.minuti imali su najviših +15 (69:84). Domaći je trener u tom trenutku izveo većinu svojih prvotimaca i potpisao poraz. Osječani su na kraju upisali četvrto slavlje u nizu te tako poslali poruku da itekako ima baruta o njihovom oružju, unatoč nekim podcjenjivačkim izjavama iz tabora domaćina prije utakmice.

Koliko su gosti dobro igrali svjedoče i statistički podaci, koji su prilično impresivni: Robert Kujundžić 29 poena i 10 skokova, Pavao Paić 23 poena i 10 skokova, Arijan Lakić 7 poena, 10 skokova, 9 asistencija, Šime Lisica 14 poena, 3 skoka, 4 asistencije, Vito Porobić 19 poena, 7 skokova i 9 asistencija.