Osječani se lako obračunali sa Sonikom, vodstvo otišlo i do 30 razlike

Osječani su lako došli do pobjede protiv neprepoznatljive Sonik Puntamike, pred kojom je još puno posla kada je u pitanju uigravanje momčadi.

HT PREMIJER LIGA, 1.KOLO:

VRIJEDNOSNICE OSIJEK-SONIK PUNTAMIKA 89:66 (28:18, 26:9, 19:16, 16:23)

(Topolović 23, Makoi 20 / Marčinković 13, Jurić 12, P.Marić 12)

Marko Mandić je na službenom debiju startao na najbolji mogući način. Gosti iz Zadra su se predstavili u jednom neprepoznatljivom izdanju, s obzirom da su prije utakmice bili blagi favoriti, gledajući momčad i iskustvo koje imaju, no ništa od toga danas nisu pokazali u Osijeku. Brokeri su dominirali od prve minute…

Već na startu utakmice domaća je momčad agresivnom obranom lomila goste, koji se nisu najbolje snalazili u napadu, a pogotovo u obrani, gdje su u prvih deset minuta inkasirali čak 28 poena od domaćina. Da su potpuno pali, svjedoči i druga četvrtina, koju su izgubili čak 26:9 i bilo je jasno da za njih bodova u Osijeku danas nema. Đorđe Topolović je bio za njih neriješiva enigma pod koševima.

U drugom poluvrmenu domaća je momčad kontrolirala rezultat i igru, dok se gosti i dalje nisu uspjevali vratiti u normalan tijek utakmice, hvatali su vodstvo, koje je domaćin u nekim trenucima digao i čak do 30 razlike. Tek u posljednjih deset minuta gosti su uspjeli smanjiti zaostatak i na kraju potpisati poraz od 23 razlike.

Đorđe Topolović je sa 23 poena i 14 skokova bio prvo ime utakmice, drugi strijelac Brokera bio je Anyiarbany Makoi sa 20 poena, 7 skokova i 7 asistencija.

Sonik je jedinog raspoloženog igrača imao u Pavlu Marčinkoviću, koji je utakmicu završio sa 13 poena, 7 skokova i 5 asistencija.