Osječani spustili Alkar na zemlju

Alkar nije uspio kapitalizirati pobjedu protiv Zadra.

Momčad Vrijednosnica je slavila na domaćem terenu protiv Alkara i došla do važne pobjede, koja će ih sada odmaći malo od opasne zone.

Osječani su u utakmicu krenuli puno agresivnije od gostiju iz Sinja, zaustavili su neke napadačke akcije gostiju za njihivog najboljeg strijelca, Amerikanca McGlynna, koji je na kraju ostao na samo 4 poena u prvom poluvremenu. Imali su domaćin igrači sredinom poluvremena u dva navrata najviših +18 i bilo je jasno da će gosti morati prije svega mijenjati pristup, a i naći odgovor na agresivnu igru domaće momčadi.

Sinjani su u trećoj četvrtini konačno proradili u napadu, McGlynn je počeo nizati poene i razlika se malo po malo topila, no domaća je momčad unatoč tome i dalje kontrolirala igru i rezultat. Imali su domaći igrači danas nekoliko raspoloženih igrača, prije svih Marko Bošnjak i Đorđe Topolović, za koje gosti nisu imali obrambene odgovore.

DObio je Alkar treću četvrtinu 28:21 i malo si ostavio šanse za posljednjih deset minuta, ali gotovo u svakom trenutku kada bi se primakli ispod deset poena minusa, domaći igrači su imali odgovor i razlika bi se svaki puta ponovno popela na nedostižnu razliku za goste. Brokeri su na kraju sačuvali svoje vodstvo i mirno priveli utakmicu kraju, a podatak o čak 26 asistencija dovoljno govori koliko su dobro i kvalitetno danas odigrali momci iz Osijeka.

Bošnjak je bio prvi strijelac Brokera sa 21 poenom, Topolović je dodao 20, a posebno je danas bio inspiran Makoi Anyarbiany, koji je ubacio 17 poena, uhvatio 9 skokova i podijelio čak 10 asistencija.

Kod Alkara, McGlynn ubacio 18 poena, Dominic Gilbert 12, uz 11 skokova i 7 asista.

VRIJEDNOSNICE-ALKAR 90:78