Osječanima novi bodovi, uz dobar otpor Alkara

Zanimljiva utakmica odlučena je u drugom poluvremenu te je otišla na stranu domaće momčadi.

HT PREMIJER LIGA, 20.KOLO:

Vrijednosnice Osijek-Alkar 91:72 (16:19, 20:20, 29:20, 26:13)

(Jordano 22, Buljević 20/ Kučan 15, Vučić 12, Jacović 12)

Vrijednosnice: Bašić 12, Jordano 22, Ćorić 8, Buljević 20, Sigkounas 4, Filipović 2, Kujundžić 9, Dmitrović, Šarenac 2, Darling, Vuković, Lakić 12.

Alkar: Brocić 9, Kučan 15, Marić 9, Wembi 6, Jacović 12, Jurela B 3, Jurela I 4, Tomašević, Vučić 12, Jukić, Žuljević 2.

Ekipa Alkara dobro je otvorila utakmicu, imala je vodstvo od pet razlike za 14:19, prva četvrtina završava sa 16:19. Druga četvrtina igrala se koš za koš, obje ekipe izmjenjivale su se u vodstvu te prvo poluvrijeme završava sa 36:39. Drugo poluvrijeme Brokeri kreću agresivnije i prave seriju 8:0 koševima Arijana Lakića za 44:39 te do kraja četvrtine završavaju sa 65:59. U zadnjoj četvrtini zabijenom tricom uz faul Lovre Bašića Brokeri odlaze na plus 12, do završetka utakmice samo povećavaju svoju prednost do konačnih 91:72. Nakon prvenstvene pauze ekipa trenera Domagoja Kujundžića još traži formu, ali je vidljiv pomak u obrani u današnjoj utakmici, posebno u zadnjoj četvrtini. Za Brokere su nastupili svi igrači osim ozlijeđenog Maxwella Darlinga. Najbolji igrači kod Vrijednosnica bili su Jordano, Buljević, Bašić, Lakić i Kujundžić, dok su kod Alkara Kučan, Vučić, Jacović, Brocić i Marić.