Partizan slomio Cibonu tek u zadnjoj četvrtini

Cibona se dobro držala do zadnje četvrtine protiv Partizana.

ABA liga, 7.kolo:

Cibona-Partizan 75:82 (21:27, 19:23, 25:17, 10:15)

(Bundović 20, Prkačin 16 / Janković 15, Dangubić 13)

Cibona je u svojoj dvorani dočekala Partizan sa cilje odigravanja što bolje utakmice protiv favoriziranog protivnika, ali sa velikom željom da se skine jedan veliki skalp. Na početku utakmice raspoložen je bio Roko Prkačin, koji je nanizao pet poena, ali onda je zbog male ozljede izašao na kratko i tu je Partizan preuzeo konce igre, vrlo brzo poveo i držao vodstvo do kraja poluvremena. Mučila se Cibona prije svega u obrani, Partizan je počeo pogađati vanjske šuteve i u jednom trenutku gosti su imali +14, najviše u prvom dijelu, no ipak Cibona je uspjela do poluvremena to smanjiti na samo 10 poena zaostaka.

U treću četvrtinu puno bolje je ušla Cibona, razigrao se ponovno Roko Prkačin, a u napadu su mu se pridružili Filip Bundović i odlični Mateo Drežnjak i Cibona je sjajnom serijom došla do vodstva 54:54 u 25. minuti utakmice. Partizan je za sedam minuta drugog poluvremena zabio samo 5 poena. Cibona je u tim trenucima podigla agresivnost na jedan viši nivo i tu su se gosti malo pogubili, ali Velićeva momčad nije uspjevala nikako se odlijepiti značajnije. Ipak, malo po malo Partiza se vraćao, a onda i tricom Paigea u 29.minuti ponovno poveo 60:62. Cibona je sa pet poena u nizu, ponovno povela 65:62, no Dangubić je tricom izjednačio, minutu prije kraja četvrtine. Paige je u posljednjem napadu Partizana pogodio dvicu za njihovo vodstvo, a Bilinovac u posljednjoj sekundi nije uspio niti šutirati. Partizan je imao 65:67 vodstvo na ulasku u odlučujuću četvrtinu.

Partizan je puno bolje krenuo u zadnji period utakmice, prešao u vodstvo od 8 razlike i polako odmicao ka pobjedi. Cibona je ostala bez ideje u napadu i teško dolazila do prostora u napadu, što je rezultiralo sa samo deset poena i Partizan je na “mišiće” izgurao taj zadnji period i stigao do pobjede.