Partizanu Superkup ABA lige!

Finale između Partizana i Cedevite Olimpije je relativno lako pripalo Partizanu.

ABA liga, SUPERKUP, finale:

Cedevita Olimpija-Partizan 77:99 (20:20, 24:35, 29:29, 4:15)

(Blažič 18, Boatright 15/ Jaramaz 20, Thomas 13, Walden 13)

Finalna utakmica je samo u prvoj četvrtini ponudila neizvjesnost (20:20), dok je ostatak utakmice prošao u znaku Partizana i njegove odlične igre. Već do poluvremena su momci trenera Andree Trinchieria stekli 11 poena prednosti, no kontrola utakmice koju su imali dala je do znanja da su puno bliži pobjedi od Cedevite Olimpije.

Raspoložena trojka Jaramaz-Thomas-Walden je pokretala i završavala sve akcije Partizana, no Trinchieri je imao čak osmoricu igrača koji su participirali u napadu, a pogotovo u obrani i to je bila velika prenost njegove momčadi. S druge strane, kod Rimčeve momčadi samo su Boatright, Blažič, Simonović i Miller-McLntyre imali koliko toliko dobre brojke, no to nije bilo dovoljno. Dominacija Partizana došla je do izražaja u zadnjih deset minuta, kada je Cedevita uspjela postići mizerna 4 poena za deset minuta i taj podatak dočarava u kakvoj su bili nemoći.

Partizan je na cijelom turniru pružio uvjerljivo najbolju igru i apsolutno zasluženo stigao do prvog trofeja u sezoni. Poruka je ovo i ostatku lige, pogotovo Crvenoj zvezdi i Partizan će itekako imati što za reći ove sezone. Definitivno se vidi odličan rad trenera Trinchierija, koji je svoj put sa Partizanom počeo prošle sezone, a sada ga samo nadograđuje.