Pirova pobjeda Đakova, Rudeš pobjedio Agrodalm

Susreti Đakovo-Pula te Rudeš-Agrodalm bili su u fokusu zadnjeg gola jer su direktno odlučivali o posljednjem putniku u drugu ligu.

Prva liga, 22.kolo:

Đakovo-Pula 94:83 (27:15,21:17,31:27,15:24)

(Mat.Karlović 31, Češkić 16/ Jelenković 23, Andabaka 19)

Utakmica života za Đakovo je krenula odlično, velikim vodstvom. No, unatoč tome, Đakovo je jednim uhom osluškivalo što se događa u Zagrebu na utakmici Rudeš-Agrodalm, na kojoj Rudeš nikako nije smio doći do pobjede. Koncentrirani i napaljeni domaći su kontstantno držali dvoznamenkastu prednost, u nekim trenucima i preko 20 poena, a na poluvrijeme se otišlo sa prednošću od 16 poena. Đakovački stroj nastavio je mjeti i u drugom poluvremenu, bez susprezanja, kao što se i očekivali. Održavali su domaći veliku prednost i tako se malo po malo primakli konačnom cilju. Puljani i nisu pokazali previše volje i ambicije, no pored ovakve domaće ekipe i nisu imali previše šanse. Na kraju pobjeda od 11 razlike, ipak nedovoljna za ostanak u prvoligaškom društvu.

Rudeš-Agrodalm 73:67 (12:15,21:19,12:23,28:10)

(Zebić 23, Jurič 13/ Gržinić 15, Markočić 10, Ribarić 10)

Zagrebački susret ova dva takmaca Agrodalmu nije nosio ništa, dok je Rudešu jedina opcija i šansa za ostanak bila pobjeda nad gradskim rivalima. Iako su bolje otvorili utakmicu i poveli, trener Garma je nekim izmjenama probudio svoju momčad i crveno-bijeli su prešli u vodstvo, koje su i zadržali do poluvremena (33:34). Istim tempom nastavila je momčad Agrodalma u trećoj četvrtini pa su tako odličnom igrom pobjegli domaćinu na +12 pred zadnjih odlučujućih deset minuta. Rudeš je u zadnju četvrtinu krenuo na sve ili ništa i za samo tri i pol minute napravilo seriju 12:0 i izjednačilo rezultat na 57:57 i tu je krenula prava drama, u kojoj se igrači Agrodalma nisu snalazili i dvije minute prije kraja Rudeš je poveo 61:59 Do tog trenutka Agrodalm je postigao samo 2 poena za gotovo 8 minuta, ali sa dvije trice uspjeli su vratiti utakmicu u egal. Ipak, u uzbudljivoj završnici, domaći igrači bili su spretniji te su iskoristili svoje prilike, jednu nesportsku i tehničku grešku Agrodalmovih igrača te slobodnim bacanjima potvrdili pobjedu i ostanak u Prvoj ligi.