Pobjeda U-20 reprezentacije nad Slovenijom

U prvoj utakmici turnira u Osijeku, naša je reprezentacija bila bolja od Slovenije.

Hrvatska-Slovenija 65:63

(Bajo 11, Nakić 10, Šarić 10/ Klavžar 14, Kralj 12)

Slovenci su bolje otvorili utakmicu i dobili prvu četvrtinu, no u drugih deset minuta naša je reprezentacija pokazala pravo lice, prije svega u obrani. Podigli su agresivnost te dozvolili Sloveniji samo 4 poena za deset minuta te prešli u vodstvo.

Drugo poluvrijeme je pripalo Sloveniji, koja je dobila obje četvrtine, no naša je reprezentacija kontrolirala utakmicu i većim dijelom imala vodstvo od 8 do 10 poena, koje je sačuvala do kraja utakmice. Slovenija je došla najbliže na 62:60, 13 sekundi prije kraja, no Jordano je slobodnim bacanjima samo potvrdio našu pobjedu.

Darko Bajo je bio naš najefikasniji igrač s 11 poena, Toni Nakić i Domagoj Šarić dodali su svaki po 10.