Podravac u zadnjoj četvrtini slomio oslabljeno Belišće

U prvoj utakmici kvalifikacija za Prvu ligu Podravac je dugo lomio otpor žilavog Belišća, koje je igralo sa praktički samo pet seniora.

Kvalifikacije za Prvu ligu:

Podravac-Belišće 94:60 (24:18,23:21,16:13,31:8)

(Fodor 17, S.Zadravec 16/ Mikulić 16, Šarić 14)

Belišće je u Omiš doputovalo sa samo 5 seniora, načeti ozljedama Kristijana Pregleja i Marka Solde, te bez trećeg strijelca ekipe Davida Đolića. No i takvi, vrlo dobro su parirali iskusnijim igračima iz Virja tijekom poluvremena. Podravac je na poluvremenu imao prednost od 8 poena, no serijom 13:4 Belišće je sredinom treće četvrtine prešlo u vodstvo 49:52, no igrači u bijelim dresovima su se razbudili i vratili prednost na svoju stranu. Umor je već tu polako savladavao igrače iz Belišća, jer je rotacija trenera Čamagajevca bila smanjena.

Ulaskom u zadnjih deset minuta Podravac je pobjegao za nekoliko minuta na 20 razlike i pitanje pobjednika bilo je riješeno. Belišćani jednostavno u takvom sastavu nisu mogli ozbiljnije parirati. Ostaje im nada da će se Soldo i Preglej oporaviti za slijedeće utakmice.

Kod Podravca najbolji pojedinac Goran Fodor s 17 poena, kod Belišća Marko Mikulić s 16 te Luka Šarić s 14.