Poraz Cedevite u neizvjesnoj završnici

Trener Cedevite Slaven Rimac na put u Tursku je poveo petoricu naših igrača, a neke od njih Sito Alonso je samo viđao na treninzima ekipe koja je igrala Premijer ligu. Večeras su svi dobili minutažu, no serija domaćih u trećoj četvrtini od 10:0 je okrenula utakmicu u drugi smjer i Cedevita se nije uspjela vratiti iz tog ponora.

EUROCUP, 5.kolo:

Tofas-Cedevita 94:89 (20:25,30:28,24:14,20:22)

(Weems 23,Garrett 15,Mejia 15/Cobbs 15,Ramljak 13,Cook 13)

Prvo poluvrijeme proteklo je u šuterskom raspoloženju, u kojem su briljirale obje ekipe sa odličnim postotkom šuta. Cedevita je dobila prvu četvrtinu 20:25, a raspoložen je u tih deset minut bio Cook sa 7 poena. Ekipe su se do kraja poluvremena izmjenjivale u vodstvima, bez nekog značajnijeg rezultatskog odmaka, a naš je prvak imao najveću prednost od 33:39, da bi Tofas do poluvremena smanjio prednost Cedevite na samo +3(50:53). Koliko su šuterili bili raspoloženi svjedoči samo po 11 skokova sa obje strane, što otkriva da je promašenih šuteva bilo minimalno.

Drugo poluvrijeme Cedevita je opet bolje otvorila i otišla na +7, ali kod rezultata 64:67 dozvolili su domaćinu seriju od 10:0 i preuzimanje vodstva na kraju treće četvrtine 74:67, a sebi totalno zakomplicirali situaciju pred zadnju četvrtinu. U zadnjih deset minuta Cedevita se nije uspjela vratiti i sa nekoliko izgubljenih lopti dozvolili su rastrčanom domaćinu lake poene, dok je na drugoj strani napad potpuno stao.  Ipak, Cedevita je iskoristila nekoliko grešaka domaćih i približila se na 86:81 dvije i pol minute prije kraja, a onda i na 88:85 nešto manje od minute prije kraja. Tofas je nakon toga preko Weemsa, njihovog najboljeg igrača zabio lake poene, Bell na drugoj strani na +6 domaćih je šutirao iz očaja i tu je priči bio kraj. Na kraju slavlje domaćih 94:89.