Poraz Hrvatske od Netsa, dojam-vrlo dobar

Naša reprezentacija koja je na turneju u Las Vegasu, u sklopu Ljetne lige, doživjela je drugi poraz, no dojam je ostao vrlo dobar.

Brooklyn Nets-Hrvatska 74:58

Rezultatski neizvjesno prvo poluvrijeme je otišlo na stranu Brooklyna, no moglo je vrlo lako i na našu stranu jer su se naši momci držali vrlo dobro. Već na početku drugog poluvremena, poenima Antonia Vrankovića, Hrvatska je i povela 39:37 i cijelu treću dionicu držali smo se u “egalu”

Onda je uslijedilo nekoliko lošijih minuta na otvaranju zadnje četvrtine, Netsi su ubacili u brzinu više i brzo pobjegli na dvoznamenkastu prednost, koju do kraja utakmice nismo uspjeli sustići. Puno bolje je Hrvatska izgledala nego u prvoj utakmici protiv Pistonsa, no svakako treba naglasiti da su za Netse igrala dva igrača koja su prošle sezone imala visoku minutažu, centar Jarrett Allen i latvijsko krilo Rodions Kurucs.

Naši su loše šutirali tricu, 2/21 pa razloge u ovako visokom porazu mogu tražiti i u tom segmentu.

Željko Šakić je upisao double-double učinak od 11 poena i 11 skokova, dok je Antonio Vranković upisao 12 poena i skupio 8 skokova.