Poraz kadeta od Grčke, sutra sa Srbijom za 7.mjesto

U prvoj utakmici razigravanja za plasman od 5. do 8. mjesta, naši su kadeti poraženi od Grčke.

Europsko prvenstvo, za plasman od 5. do 8. mjesta:

Grčka-Hrvatska 92:84 (22:19,28:23,15:19,27:23)

(OIKONOMOPOULOS 22, MANTZOUKAS 20/ PLEADIN 24, BRALA 20)

Naši su kadeti od početka utakmice hvatali priključak, no nikako nisu uspjevali slomiti protivnika i doći do vodstva. Grčka je na poluvremenu imala +8, a nešto boljom igrom u trećoj četvrtini naši su momci unijeli malo neizvjesnosti u utakmicu i smanjili zaostatak.

No, izgledalo je kao da im je cijelu utakmicu nedostajao onaj mali koračić da povedu i dođu do prilike za pobjedu. Ponovno se u zadnje minute ušlo dramatično i sa neriješenim rezultatom, 84:84 je bio rezultat na 53 sekunde prije kraja. Nakon našeg prekršaja Grčka je realizirala oba bacanja za 86:84, a u slijedećem napadu Lebo je loše dodao loptu, Grci ju ukrali, izborili Lebin prekršaj i uredno zabili nova bacanja za bijeg na 88:84. U slijedećem našem napadu pokušali su naši igraći sa tricom se vratiti u utakmicu, no Pleadin je promašio šut, a Zvonimir Ivišić napravio prekršaj za nova bacanja Grčke i to ponovno uspješna i priči je bio kraj.

Može se reći da smo opet izgubili utakmicu u zadnjoj minuti, očito je da nemamo igru za završnice utakmica…

Sutra nam slijedi utakmica sa Srbijom za 7. mjesto u 17:45.