Poraz mladih od Španjolske na otvaranju EP

Naša mlada reprezentacija je poražena od Španjolske u prvoj utakmici na Europskom prvenstvu.

Europsko prvenstvo, 1.kolo:

Hrvatska-Španjolska 73:85 (11:26,14:16,22:21,27:21)

(Nakić 15, Jordano 12/ Pozo 13, Gonzalez 13, Parra 13)

Dobro su naši otvorili utakmicu, poveli 7:4 i onda stali. Španjolska je napravila seriju 12:2 i Rajković je bio primoran na prvi time-out kod rezultata 16:9. Niti nakon toga, nisu naši momci najbolje reagirali. Imali su velikih problema u napadu, prije svega tu nije bilo odgovora na agresivnu obranu Španjolske te smo uglavnom skupljali izgubljene lopte, dok u obrani nije bilo koncentracije pa su Španjolci zabijali kao na traci. Rezultat je nakon prve četvrtine bio 26:11. U drugoj četvrtini su Rajkovićevi momci reagirali nešto bolje, prije svega u obrani, gdje nisu dozvolili toliko lakih poena kao na početku utakmice, no unatoč tome, slabije reakcije u napadu i dalje su ih držale u dvoznamenkastom zaostatku, koji je sredinom druge četvrtine bio i -20 (37:17). Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 42:25. Kapetan Toni Nakić bio je naš prvi strijelac s 6 poena, Krešimir Nikić je dodao 4.

Nastavila je Španjolska sa istim ritmom i u drugom poluvremenu, no naša je momčad imala odgovor, nije svega u napadu, gdje smo pronalazili riješenja. Ipak, nije bilo šanse da se razlika spusti ispod 10 poena zaostatka pa je nakon trideset minuta rezultat bio 64:46. Španjolskim receptom naša je momčad krenula u zadnju četvrtinu, agresivno i presingom, što je rezultiralo nekim lakim poenima, no ponovno je naš najveći problem bila šuplja obrana, pogotovo u igri dva na dva. Španjolci su držali i dalje dvoznamenkastu prednost, a najbliže smo bili u 34. minuti, 72:59. No, nekoliko promašenih šuteva i zicera, Španjolska je brzim kontrama i poenima pretvorila u još veći zaostatak za našu ekipu i priči je bio kraj dvije minute prije kraja kod rezultata 78:61. Poraz su naši malo ublažili u zadnjim minutama pa je konačni rezultat bio

Toni Nakić je bio naš najbolji pojedinac s 15 poena, 7 skokova i 3 asistencije, dok je Antonio Jordano dodao 12 poena.