Poraz Zadra od FMP-a

Zadar je na otvaranju nove sezone poražen od FMP-a, iako je imao vodstvo na kraju prvog poluvremena, ali pobjede ih je koštala loša obrana u trećoj četvrtini.

ABA liga, 1.kolo:

FMP-Zadar 99:86 (17:22,26:24,30:22,26:18)

(Apić 29p, Bursać 18p, Rebec 18p,6 as/ Božić 22p,16 sk, Vuković 22p,11 sk)

Prvo poluvrijeme Zadrani su igrali na krilima odličnog Luke Božića koji je bio korak do double-double učinka i sa 17 poena i 9 skokova predvodio svoju ekipu, a vrlo dobro ga je pratio i Domagoj Vuković sa 10 poena i 7 skokova.  Zadar je dobio prvu četvrtinu 22:17, dok je drugu izgubio 24:26, ali koliko su dobar rezultat Zadrani imali svjedoči i da su unatoč 9 izgubljenih lopti ipak imali vodstvo, za razliku od FPM-a koji ih je imao samo 4. Sjajan je kod domaćih bio centar Dragan Apić, koji je bio neriješiva engima za centre Zadra i postigao fantastičnih 25 poena (13/13 slobodna bacanja, 8/6 za dva poena) i to za 20 minuta.

Nešto lošije su otvorili Zadrani drugo poluvrijeme i FMP se kroz četiri minute vratio u utakmicu i čak poveo 54:53. No, onda je na scenu nastupio Malcolm Grant, koji je u kratkom roku zabio 9 poena, no onda su domaćini raširili Zadrane i zabili nekoliko otvorenih trica i potpuno prešli u vodstvo. Rezultat na kraju treće dionice je bio 73:68 za FMP. Zaustavili su domaćini Luku Božića, koji je u tom periodu postigao samo dva poena, ali se zato razigrao do kraja Vuković i zahvaljujući njemu Zadar se držao na životu. Ipak zaostatak iz treće četvrtine samo se povećavao u zadnjoj četvrtini, a Pipan nije uspio probuditi svoju ekipu kako bi se vratila u utakmicu i FMP je brzo pobjegao na dvoznamenkastu prednost i na kraju uvjerljivo slavio. Imali su Zadrani čak 16 izgubljenih lopti i u takvim okolnostima je bilo nemoguće doći do pobjede, uz previše primljenih poena, čak 99.

Luka Božić sa 22 poena i 16 skokova i Domagoj Vuković također sa 22 poena i 11 skokova jedini su bili raspoloženi kod Zadra, dok je domaće predvodio Dragan Apić sa 29 poena, Bursać i Rebec postigli su svaki po 18.