Portland srušio i Lakerse, nije pomogao ni triple-double Jamesa

Prve utakmice play-offa donijele su poraze prvoplasiranih momčadi sa Istoka i Zapada.

Nakon što je nekoliko sati prije Orlando iznenadio Milwaukee i došao do uvodne pobjede, isto su učinili i Blazersi, koji su pobjedili LA Lakerse.

Već u prvoj četvrtini Portland je pokazao snagu i pobjegao na 11 razlike (36:25), no James i društvo su se probudili u drugoj četvrtini i uspjeli doći do minimalnog zaostatka, no Portland je u drugom poluvremenu ipak imao vodstvo. To vodstvo je sačuvao do kraja i na kraju slavio 100:93.

Damian Lillard je bio njihovo prvo ime sa 34 poena, CJ McCollum je dodao 21, dok je Jusuf Nurkić skupio 16 poena i 15 skokova.

Kod Lakersa, odličan je bio Lebron James, koji je stigao do triple-doublea od 23 poena, 17 skokova i i 16 asistencija, no nije imao dostatnu pomoć u ostatku ekipe. Samo je Anthony Davis bio zapažen, sa 28 poena i 11 skokova, što je uvelike usmjerilo tijek utakmice. Morat će se još netko pridružiti u napadu Lakersima, kako bi ova serija završila kako oni to žele, inače će napaljeni i raspoloženi Portland uzeti sve što mu se bude ponudilo.