Premijer liga se vraća u Osijek! Veljko Budimir detonator uragana koji je pomeo Škrljevo!

Brokeri su potpuno deklasirali goste iz Škrljeva večeras u Osijeku!

Škrljevo je u Osijek došlo sa plusom od mršavog jednog poena, ali i sa jednom tmurnom atmosferom nakon te prve utakmice, što je ostavilo mnoge upitnike pred današnju utakmicu.

Domaćin današnje utakmice već je u Kostreni namirisao da bi itekako mogao pomrsiti račune premijerligašu, a to se danas i dogodilo.

Pred ugodno popunjenim tribinama dvorane Gradski vrt, utakmica je počela ispitivanjem snaga, igralo se nekoliko minuta koš za koš, bez da se netko značajnije odvajao ili pokazao dominaciju. Tako je i prva četvrtina završila 23:23, da bi domaća momčad u drugih deset minuta pokazala nešto bolju košarku, što im je donijelo na poluvremenu +6, 50:44.

I onda je krenuo uragan domaće momčadi. Za svega četiri minute Brokeri su otišli na 19 razlike. U jednom trenutku zaiskrilo je na terenu između Budimira i Krajine, što je domaćeg rutinera potpuno “razljutilo” i tada je on preuzeo sve u svoje ruke. Za nekoliko minuta kula Škrljeva se srušila kao da su igrali juniori, a ne seniori ili momčad koja se grčevito bori da ostane dio elite. Govor tijela tih igrača bio je prilično loš, pokušao je trener Dželalija izmjenama i time-outima, no uragan domaćih bio je prejak. Čak 35 poena primili su gosti i priča oko pobjednika je bila završena, a Budimir, Ashton i Kujundžić u tim su trenucima radili gotovo što su htjeli.

Do kraja utakmice goste je na koliko toliko pristojnoj razlici držao mladi Svoboda, a na kraju su Brokeri u dva navrata imali i ogromnih +29.

Škrljevo jednostavno danas nije pokazalo apsolutno ništa što bi im dalo nadu da se izvuku od uvjerljivog poraza, a kada primiš gotovo 110 poena u odlučujućoj utakmici nisi ni zaslužio ništa osim ispadanja u niži rang.

Veljko Budimir je sa 29 poena bio prvo ime domaćih, odličan je bio i Jamar Ashton sa 27 poena i 12 asista, a Robert Kujundžić je dodao okruglih 20 poena.

Kod poraženih, Noa Svoboda prvi strijelac sa 19 poena.