PREMIJERKA #1: Gorici derbi protiv Splita, Sonik i Zadar na +71, Frye MVP

Donosimo prvu Premijerku u novoj sezoni, našu stalnu rubriku.

Prvo kolo je nepotpuno, s obzirom da se utakmica Cibona-Zabok odgodila, zbog nepovoljne zdravstvene situacije Ciboninih igrača, od kojih se neki nisu do kraja oporavili, uzrokovano pozitivnim nalazima na COVID-19. U ostalih pet utakmica, tek je Sonik Puntamika uspjela doći do pobjede u gostima, a u ostalim susretima domaćini nisu imali milosti za svoje protivnike. Idemo redom…

GORICA SE LAKO OBRAČUNALA SA SPLITOM

Sezonu su u još u petak otvorili Gorica i Split, derbi utakmicom prvog kola. Obje ekipe u ovoj će sezoni igrati regionalu ABA ligu, Split “jedinicu”, Gorica “dvojku”. Tako su nekako otprilike i slagali kadar, iako se mora reći da je Gorica puno bolje iskoristila prijelazni rok od Splita, što se vidjelo na utakmici. Već na početku susreta, Gorica je nametnula visok ritam, u kojem se Split na početku nije snašao i tražili su neku svoju igru kroz cijelo prvo poluvrijeme, što ih je dovelo do minusa od 12 poena. Potpuni potop Žuti su doživjeli u trećoj četvrtini, čemu svjedoči zaostatak za domaćinom od čak 25 razlike na kraju treće četvrtine. Ipak, Split je malo konsolidirao redove početkom četvrte četvrtine, smanjio zaostatak, no to buđenje je ipak bilo prekasno i dva boda su ipak ostala u Gorici, potpuno zasluženo. Goricu je predvodio trojac BATUR-MAZALIN-KALAJŽIĆ, svaki sa po 12 poena, dok je prvo ime Splita bio TONI PERKOVIĆ sa 21 poenom.

GORICA-SPLIT 79:73

VRIJEDNOSNICE UNATOČ MLADOSTI “STOTKOM” DO DVA BODA

Osječani su uvjerljivo najmlađa ekipa ove sezone, no to ih nije spriječilo da na otvaranju sezone utrpaju Hermesu 101 poen i dođu do dva boda. Brzom igrom su već na početku utakmice nametnuli svoj ritam, pogodili nekoliko trica, prije svih odlični Amerikanac DYLAN FRYE i pokazali zube. Hermes je uspjevao održavati zaostatak za domaćinom na nešto više od desetak poena, a onda pred kraj utakmice to su malo i spustili, no koncentrirani domaći igrači znali su sačuvati stečenu prednost i tako upisali dva važna boda, za dizanje samopouzdanja. Odličan je bio spomenuti DYLAN FRYE, koji se na kraju zaustavio na 30 poena, od čega je trice šutirao 7 od 8. Odličnu pomoć imao je u ANTONIU JORDANU, koji je upisao 19 poena. Kdo gostiju najbolji dojam ostavio je ANTE KRAPIĆ, koji je utakmicu završio sa 29 poena i 10 skokova.

VRIJEDNOSNICE-HERMES ANALITICA 101:85

SONIK PUNTAMIKA ŠOKIRALA ŠKRLJEVO NA MINUS 31

Najavljivali smo u analizi prije početka sezone da bi upravo Sonik Puntamika mogla biti “dark horse” ove sezone, a oni su već u prvom kolu pokazali da smo bili u pravu. Doduše, Škrljevo kao protivnik ne može biti mjerilo , uz dužno poštovanje prema momčadi Damira Rajkovića, ali prilično dobro je izgledala momčad Hrvoja Vlašića na otvaranju sezone. Kontrolirali su utakmicu od druge četvrtine pa sve do kraja, ne smanjujući gas, što je na kraju dovelo domaćine do zaostatka od ogromnih 31 razlike. LOVRE RUNJIĆ, mladić iz Splita, upisao je 21 poen, kao i povratnik JOSIP JUKIĆ, a odličnu pomoć imali su u SANDRU RAŠIĆU, koji je upisao 12 poena, imao 5 skokova, 7 skokova i 4 ukradene lopte. Kod neuvjerljivog domaćina, najviše poena zabili su IVAN VRGOČ i JOSIP BARNJAK, svaki po 11.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO-SONIK PUNTAMIKA 62:93

ALKAR SKORO PROKOCKAO VELIKU PREDNOST NAD FURNIROM

Sinjani su kontrolirali utakmicu od samog početka, rezultatski i igrom. Čak 55 postignutih poena u prvom poluvremenu tome i svjedoče. Ipak, u drugom poluvremenu, točnije u posljednjoj četvrtini došlo je do manjka koncentracije, što je Krstićeva momčan namirisala i malo po malo se vraćala u igru. Potpuni priključak odradili su u posljednjoj minuti, kada su stigli na 88:86 i imali šut za potpuni preokret, no Majić je promašio tricu i stigla ih je kazna domaćina, koji je preko Kučana i pogođenih bacanja potvrdio pobjedu. IVAN KUČAN je sa 24 poena bio najbolji kod Alkara, dok je NABA ECHOLS upisao 17. Kod Furnira, prvo ime bio je MISLAV BRZOJA sa 21 poenom.

ALKAR-FURNIR 94:89

ZADAR SE POIGRAO SA NEDORASLOM ŠIBENKOM

Kad otvorite susret sa 15:0, kao je što je Zadar otvorio susret protiv Šibenke, znate već u startu u kojem smjeru će ići utakmica. Potpuno dekoncentrirano i pomalo uplašeno, ušli su u utakmicu igrači Dženana Rahimića, a Zadar je gotovo sve prilike uredno kažnjavao i samo trpao koš narančastih. Već na poluvremenu, Zadar je imao +28, a do kraja utakmice rezultat je samo rastao do konačnih ogromnih +40. DARKO PLANINIĆ i JAN PALOKAJ su postigli svaki po 14 poena za Zadar, dok je kod Šibenke jedini raspoloženi bio IVAN VRANEŠ sa 18 poena. Veseli podatak da je mladi DUJE BRALA dobio čak 30 minuta u ovom susretu.

ZADAR-ŠIBENKA 92:52

1.James Dylan Frye (VROS-Hermes)-30 poena (9/14 šut), 4 skoka, 8 asista-valorizacija 33

2.Ivan Kučan (Alkar-Furnir)-24 poena (9/13 šut), 6 skokova, 1 asist, 2 ukradene-valorizacija 27

3.Lovre Runjić (Škrljevo-Sonik)-21 poen (8/16 šut), 4 skoka, 2 asista, 5 ukradenih-valorizacija 19

4.Ivan Batur (Gorica-Škrljevo)-12 poena (5/5 šut), 4 skoka, 4 asista-valorizacija 19

5.Josip Jukić (Škrljevo-Sonik)-21 poen (9/18 šut), 13 skokova, 1 asist, 3 ukradene-valorizacija 25

1.Antonio Jordano (VROS-Hermes)-19 poena (5/12 šut), 2 skoka, 7 asista, 2 ukradene-valorizacija 21

2. Sandro Rašić (Škrljevo-Sonik)-12 poena (4/8 šut), 5 skokova, 7 asista, 4 ukradene-valorizacija 21

3.Dominic Gilbert (Zadar-Šibenka)-10 poena (4/7 šut), 10 skokova, 2 asista-valorizacija 19

4.Lovro Mazalin (Gorica-Škrljevo)-12 poena (4/10 šut), 10 skokova, 2 asista-valorizacija 16

5.Ante Krapić (VROS-Hermes)-29 poena (9/19 šut), 10 skokova, 2 asista-valorizacija 25

Kao i do sada, svako kolo izabrat ćemo najkorisnijeg igrača kola, kao i trenera te momčad kola.

MVP KOLA: James Dylan Frye (VROS-Hermes)-30 poena (9/14 šut), 4 skoka, 8 asista-valorizacija 33

TRENER KOLA: Josip Sesar (Gorica)

MOMČAD KOLA: KK Gorica