PREMIJERKA #10: Zadar se provukao protiv Gorice, Split i Cibona sigurni, Alkar osvojio Baldekin, Martin Junaković MVP

Premijerligaši su odradili jubilarno 10. kolo, pretposljednje u prvom dijelu sezone, a odigrano je pet od šest utakmica.

Zbog pozitivnih nalaza u redovima Cedevite Junior, odgođena je njihova utakmica protiv Zaboka.

Od susreta koji su odigrani, prvo ćemo izdvojiti važnu pobjedu Alkara na gostovanju kod Šibenke, nakon kojeg je momčad sa Baldekina pala na posljednje mjesto na tablici. Sinjani su odradili odličan posao u gostima te tako povezali dvije pobjede i popravili raspoloženje. Furnir je u Vukovaru bio domaćin Soniku i velikim dijelom utakmice imao kontrolu igre i rezultata, vrlo dobru utakmicu odigrali su Filip Krajina i Igor Marić te je upravo ovaj dvojac presudio pobjednika.

Cibona nije imala previše problema u Osijeku kod Vrijednosnica, iako su igrali bez Josea Vildoze i Krešimira Radovčića. Osječani trenutno ipak nemaju kadar koji bi ozbiljnije parirao Ciboni pa je Marko Mandić na njihovoj klupi upisao i sedmi poraz u sezoni te četvrti u nizu. Split je na svom parketu bio bolji od Škrljeva, bez usluga Roka Ukića. Žuti su kontrolirali utakmicu od početka, uz dosta dobar otpor gostiju, koji su u posljednjoj četvrtini uspjeli ublažiti poraz, za pristojnih -11.

Zadar se provukao jučer u posljednjoj utakmici kola, na svom terenu protiv Gorice. Imali su gosti vodstvo nakon prvog poluvremena, opasno prijetili aktualnim prvacima, koji se i dalje prilično muče, vidjelo se to i jučer. Gorica je u posljednje dvije minute ušla sa vodstvom 74:79 i držala Zadar na konopcima, no Martin Junaković i Dominik Mavra su se ukazali kod domaćina, kreirali preokret, a bi 27 sekundi Justin Carter ubacio dvicu za vodstvo 82:81. Gorici je ostao posljednji napad i prilika za pobjedu, no šut Kapuste nije prošao kroz obruč i pobjeda je pripala domaćinu.