PREMIJERKA #11: Cibona na +48 protiv Šibenke, Split sigurno kroz Sinj, Zaboku derbi sredine tablice, Toni Perković MVP kola

Odigrano je posljednje kolo prvog dijela Premijerke, no ostale su još četiri odgođene utakmice pa tablica i stanje nije ni približno realno.

Cibona je otvorila kolo uvjerljivim slavljem protiv nedorasle Šibenke, na kraju su gosti u Šibenik otišli sa ogromnim minusom od čak 48 razlike. Šibenčani su u drugoj i trećoj četvrtini ubacili dva puta po samo 9 poena i ništa drugo osim uvjerljivog poraza za njih nije ni bila opcija u ovoj utakmici. Split je prošao Sinj neokrznut, ponovno na krilima raspoloženog Tonija Perkovića, koji nije imao pravog čuvara pa je zaslužio i titulu najboljeg igrača kola, Alkar je polusezonu završio ipak sa samo dvije pobjede.

Gradski derbi igrali su Sonik i Zadar, a mjesta za neka eventualno nova iznenađenja nije bilo. Zadar je rutinski odradio utakmicu, Justin Carter je ponovno predvodio momčad Vladimira Anzulovića, a dobre utakmice odigrali su i mladići Duje Brala te Tomislav Buljan, koji su još jednom pokazali da dobro koriste i to malo minuta što dobivaju ove sezone. Gorica je obranila domaći teren protiv Vrijednosnica, u jednoj zanimljivoj utakmici u kojoj su gosti na poluvremenu imali +4. No, onda se Gorica u trećoj četvrtini razgoropadila, dobila tih deset minuta čak 35:12 i trasirala si put ka pobjedi.

Derbi donjeg doma odigrali su Zabok i Furnir, a bio je to susret dvije momčadi koje su tražile četvrtu pobjedu u sezoni, za bijeg prema sredini tablice. Zagrepčani su se dobro i snašli, s obzirom da su preko tjedna ostali bez pouzdanog Igora Marića i na poluvremenu čak imali vodstvo, no u nastavku utakmice domaćin se razbudio i razgirao te u posljednjih deset minuta riješio pitanje pobjednika.

Susret Adria Oil Škrljevo-Cedevita Junior je odgođen zbog pozitivnih nalaza u redovima Cedevite.