PREMIJERKA #12: Alkar šokirao Cibonu, Splitu derbi protiv Cedevite, Osijeku slavlje kod Sonika, Dominic Gilbert MVP

Odigrano je prvo kolo drugog dijela Premijerke, uz jednu odgođenu utakmicu.

Odgođen je susret Zabok-Zadar, zbog pozitivinog nalaza u redovima Zaboka pa je kolo brojalo pet utakmica, koje su se igrale od subote do ponedjeljka.

Za iznenađenje kola, ali vjerojatno i dosadašnjeg dijela sezone, pobrinuo se Alkar, koji je šokirao Cibonu u gostima. Na krilima pojačanja, Zorana Vrkića i Patricka McGlynna te Dominica Gilberta, Trninićeva momčad je uzela puni plijen u Zagrebu i poslala jasnu poruku: Alkar više neće biti lak plijen nikome. Ovakvom igrom te ukoliko ekipa ostane na okupu, u Sinju više ne bi trebalo biti straha oko ostanka u ligi, no nećemo donositi previše zaključaka na temelju jedne utakmice, no da je dojam više nego dobar, je. Derbi kola igran je na Gripama, gdje je gostovala Cedevita Junior, koja je nakon nekoliko tjedana odigrala utakmicu (izolacija). Pružili su Mulaomerovićevi momci dobar otpor Splitu, imali vodstvo na poluvremenu, no u drugom dijelu utakmice Split je igrao nešto bolje i na kraju u samoj završnici sačuvao vodstvo koje je stekao početkom posljednje četvrtine.

Furnir je odlično igrao kod Škrljeva, čija pojačanja (Slavica, Zovko) još traže pravu formu. Zagrepčani su imali lijepu priliku za pobjedu, imali su na ulasku u posljednju minutu i minimalno vodstvo, no uprskali su sve u tim trenucima, dozvolili domaćinu seriju 9:0 i tako darivali pobjedu Rajkovićevoj momčadi, koja je pokazala karakter u tim trenucima i kreirala preokret. Gorica je u drugom poluvremenu slomila umornu Šibenku (treća utakmica u šest dana), koja je parirala u prvom poluvremenu jako dobro, no u nastavku utakmice dogodio se pad, Gorica je to iskoristila i prelomila utakmicu i došla do pobjede.

Kolo su jučer zatvorili Sonik i Vrijednosnice. Osječani su i drugi puta u sezoni bili bolji od svog jučerašnjeg protivnika, a pobjednik je odlučen u drugom poluvremenu. Prvo je završilo neriješeno, 36:36, a onda su gosti u drugih dvadeset minuta pružili puno bolju igru, razigrao se Šime Lisica (6 trica), a odlične role imali su i Vito Porobić i Marko Bošnjak i sve je to skupa u tim trenucima bilo previše za domaćina, koji je na kraju upisao poraz od 18 razlike.