PREMIJERKA #12: Zadar slavio u derbiju protiv Cibone, Alkaru bodovi kod Furnira, Mavra MVP

Donosimo pregled 12. kola HT Premijer lige…

Derbi kola je odigran u Draženovom domu, a Zadar je kreirao svojevrsno iznenađenje odličnom igrom i potpunim anuliranjem i zaustavljanjem Cibone. Tako se Mršićeva momčad odvojila na vrhu sa jednom pobjedom više od Cibone. Alkar je stigao do gostujućeg slavlja protiv Furnira, dok je Škrljevo još jednom obranilo domaći teren, ovoga puta sigurno protiv Hermesa. Gorica je odradila bez previše problema Zabok…

ZADAR PRETRČAO CIBONU U DERBIJU KOLA

Derbi kola je odigran još u petak, a veliku pobjedu ostvario je Zadar, koji je potpuno nadigrao Cibonu, koja je na toj utakmici izgledala prilično loše i tromo. Nisu pomogla previše ni pojačanja poput Planinića i Reynoldsa, bez obzira što su upravo njih dvojica bili najbolji igrači Cibone, no zakazali su oni koji su do sada bili najbolji, a to su Drežnjak i Prkačin. Zadar je ovom pobjedom ostao sam na vrhu sa 10 pobjeda.

GORICA LAKOĆOM PREKO ZABOKA

Sesarova Gorica još je jednom došla do sigurne pobjede. Ovoga puta na domaćem terenu nisu imali previše problema protiv Zaboka i Baković, Ljubičić, Kapusta i ostatak ekipe su upisali osmu pobjedu iz deset utakmica.

ALKAR UZEO VAŽNE BODOVE KOD FURNIRA

Sinjani su u Zagreb došli sa željom da iskoriste slabosti pod koševima Furnira, odlaskom Danka Brankovića u Cibonu i to se na kraju i dogodilo. Odličnu utakmicu odigrao je Alkarov Hasan Varence, koji je carevao pod koševima, a podršku je imao i u playmakeru Nabi Echolsu. Od početka utakmice Alkar je nametnuo svoj ritam, bili su raspoloženi u šutu za tri poena (14 trica) i držali su svoje vodstvo tijekom cijele utakmice. Vrlo važna pobjeda je ovo za njih, s obzirom su sada sa Furnirom na omjeru 2/0, što može biti presudno u nastavku sezone.

ŠKRLJEVO NA POGON GUNJINE DO POBJEDE NAD HERMESOM

Škrljevo je odigralo vrlo dobro prvo poluvrijeme protiv Hermesa, a takva igra mu je donijela +11 nakon dvadeset minuta. Iako su u trećoj četvrtini malo popustili, a gosti to iskoristili i na kratko se vratili u utakmicu (kraj treće 60:55), stvari su za Rajkovićevu momčad sjele u posljednjoj četvrtini. Odlučili su momci u zelenim dresovima ne prosuti bodove pa su prebacili u petu brzinu i dobili četvrtinu sa 12 razlike i tako stigli do nove pobjede, šeste u sezoni.

1.Dominik Mavra (Cibona-Zadar)-21 poen (7/9 šut), 1 skok, 5 asista, 2 ukradene-valorizacija 27

2.Naba Echols (Furnir-Alkar)-22 poena (7/7 šut), 1 skok, 3 asista-valorizacija 24

3.Jure Gunjina (Škrljevo-Hermes)-18 poena (7/14 šut), 12 skokova, 5 asista, 5 ukradenih-valorizacija 31

4.Marko Baković (Gorica-Zabok)-15 poena (7/7 šut), 3 skoka, 1 ukradena, 2 blokade-valorizacija 20

5.Hasan Varence (Furnir-Alkar)-17 poena (7/12 šut), 13 skokova, 1 asist, 1 ukradena, 1 blokada-valorizacija 26

1.Luka Pandurić (Furnir-Alkar)-22 poena (8/12 šut), 1 skok, 4 asista, 3 ukradene-valorizacija 22

2.Bruno Rebić (Furnir-Alkar)-14 poena (5/8 šut), 1 skok, 5 asista, 1 ukradena, 1 blokada-valorizacija 17

3.Fran Pilepić (Škrljevo-Hermes)-13 poena (4/6 šut), 2 skoka, 4 asista, 1 ukradena-valorizacija 18

4.Vlatko Granić (Furnir-Alkar)-17 poena (7/10 šut), 5 skokova, 1 asist, 1 blokada-valorizacija 21

5.Krešimir Ljubičić (Gorica-Zabok)-14 poena (6/6 šut), 3 skoka, 2 asista-valorizacija 18

MVP KOLA: Dominik Mavra (Cibona-Zadar)-21 poen (7/9 šut), 1 skok, 5 asista, 2 ukradene-valorizacija 27

TRENER KOLA: Veljko Mršić (Zadar)

MOMČAD KOLA: KK Zadar