PREMIJERKA #14: Osječani iznenadili Škrljevo, Šibenka osvojila Zabok, Zadar bolji od Cedevite, Trevor Thompson MVP

Premijerligaši su odradili 14.kolo, sa dosta zanimljivih rezultata.

Za iznenađenje kola pobrinula se ekipa Vrijednosnica, koja je upisala drugu pobjedu u nizu, ovoga puta na gostovanju kod Škrljeva. Osječani su tako uzvratili Škrljevu za poraz iz prvog dijela sezone. Možda i ključan trenutak utakmice bila je ozljeda Josipa Barnjaka krajem prve četvrtine, nakon čega su se Brokeri razgoropadili i na krilima raspoloženih Makoia i Topolovića došli do pobjede, dok domaćinu nisu pomogli ni odlični napadački učinci Jelenkovića i Slavice. Cibona je upisala pobjedu kod Gorice, u jednoj uzbudljivoj utakmici, koju je Cibona prelomila sredinom posljednje četvrtine, iako je to mogla učiniti i puno ranije, da je bilo malo više koncetracije. Gorica je još jednom pokazala da ima glavu i rep i nakon odlaska Josipa Sesara sa klupe, no ostao je dojam da je Cibona ovu utakmicu dobila na mišiće, a treba i napomenuti da je domaćin promašio 9 slobodnih bacanja, previše u ovakvoj utakmici.

Split nije imao većih problema protiv Furnira na Gripama, utakmica je već nakon 15-ak minuta prvog poluvremena bila riješena. Aktualni prvak Zadar je stigao na noge Cedeviti Junior te na krilima sjajnog Trevora Thompsona stigao do pobjede. Utakmicu su gosti prelomili u posljednjoj četvrtini, koju su dobili 22:11, nakon što su u trećoj ubacili samo 9 poena, a na ruku im je i išlo katastrofalno izvođenje slobodnih bacanja domaćina, 15/28.

Sonik je u drugom poluvremenu uspio slomiti otpor Alkara, koji nakon pobjede nad Cibonom nije uspio u slijedeća dva susreta kapitalizirati taj pothvat. Puntamičani su u svojim redovima imali raspoložene Petra Marića te Marina Šarliju, koji su odigrali ključne role, a gostima nije pomogao niti Patrick McGlynn, koji je išao preko 30 poena i u ovoj utakmici. Šibenka je upisala važnu pobjedu na gostovanju u Zaboku, gdje su u drugom poluvremenu potpnuo nadigrali domaćina. Šibenčani su ubacili na kraju čak 11 trica, a drugo su poluvrijeme rezultatski dobili 48:34 i tako došli do pete pobjede u sezoni, koja ih je sada podigla na 7.mjesto na tablici.