PREMIJERKA #14: Zadru derbi protiv Gorice, Zaboku derbi donjeg doma, Tomislav Cvitković MVP

Unatoč samo tri odigrane utakmice proteklog vikenda, pripremili smo Premijerku.

Premijer liga je ponovno u problemu sa odigravanjem utakmica, s obzirom da broj pozitivnih igrača raste pa su ovo 14.kolo odigrane samo tri utakmice, u kojima nije bilo iznenađenja. Zadar je realitvno lako došao do pobjede nad Goricom, Zabok je na domaćem terenu stigao do minimalnog slavlja nad Alkarom, dok je Sonik Puntamika uspješno odradila gostovanje kod Hermes Analitice.

ZADAR POTVRDIO “JEDINICU” I PROTIV GORICE

Zadrani su protiv Gorice u petak pobjedom potvrdili “jedinicu” u Premijer ligi. Nakon izjednačene prve četvrtine, Zadar je slomio Goricu serijom 14:0 i tako pobjegao na dvoznamenkastu razliku. Gorica je uspjela u drugom poluvremenu tek malo smanjiti zaostatak u nekoliko situacija, no pobjeda Zadra niti u jednom trenutku nije došla u pitanje.

SONIK RUTINSKI PREKO HERMESA DO DEVETE POBJEDE

Momčad Hrvoja Vlašića nastavlja sa odličnim igrama. Do devete pobjede u sezoni došli su preko Hermes Analitice, koja jednostavno nije mogla parirati momčadi iz Jazina. Sve četvrtine je dobio Sonik, prije svega zahvaljujući raspoloženom Tomislavu Cvitkoviću, koji je sa 32 poena bio nezaustavljiv.

ZABOK OBRANIO DOMAĆI TEREN PROTIV ALKARA

Gosti iz Sinja su bolje ušli u utakmicu protiv Zaboka i nagovjestili da žele uzeti sve iz Zaboka. Dobili su prvu četvrtinu, nošeni dobrom igrom Echolsa i Granića, koji su bili njihovi najraspoloženiji igrači. Zabok se dugo tražio, no za razliku od gostiju, imali su petoricu igrača sa dvoznamenkastim brojem poena i to je na kraju presudilo. Alkar je imao vodstvo i na kraju treće četvrtine (62:64), no sredinom posljednje dionice Zabok je uspio kreirati preokret, otići na +7 dvije minute prije kraja i to na kraju sačuvati, za vrijednu pobjedu.

1.Dino Palčić (Hermes-Sonik)-13 poena (5/9 šut), 7 skokova, 10 asista, 3 ukradene-valorizacija 25

2.Teo Petani (Hermes-Sonik)-16 poena (4/6 šut), 2 skoka, 7 asista, 1 ukradena-valorizacija 23

3. Antonio Črnjević (Zabok-Alkar)-19 poena (8/16 šut), 12 skokova, 7 asista, 1 ukradena-valorizacija 29

4.Domagoj Vuković (Zadar-Gorica)-14 poena (7/9 šut), 9 skokova, 1 asist-valorizacija 19

5.Tomislav Cvitković (Hermes-Sonik)-32 poena (12/22 šut), 7 skokova, 2 asista, 2 blokade-valorizacija 30

1.Justin Carter (Zadar-Gorica)-17 poena (6/15 šut), 9 skokova, 1 asist, 1 ukradena, 1 blokada-valorizacija 18

2.Franko Kalpić (Hermes-Sonik)-20 poena (7/13 šut), 9 skokova, 6 asista, 1 ukradena-valorizacija 25

3.Lovre Runjić (Hermes-Sonik)-16 poena (6/9 šut), 6 skokova, 2 asista, 2 ukradene-valorizacija 20

4.Mladen Primorac (Zabok-Alkar)- 13 poena (4/11 šut), 12 skokova, 3 asista, 1 ukradena-valorizacija 13

5.Vlatko Granić (Zabok-Alkar)-18 poena (6/9 šut), 5 skokova, 4 asista, 3 ukradene-valorizacija 27

MVP KOLA: Tomislav Cvitković (Hermes-Sonik)-32 poena (12/22 šut), 7 skokova, 2 asista, 2 blokade-valorizacija 30

TRENER KOLA: Ivan Perinčić (Zadar)

MOMČAD KOLA: KK Sonik Puntamika