PREMIJERKA #15: Splitu derbi protiv Zadra, Dinamo srušio Cibonu, Pavao Paić MVP

Donosimo pregled zbivanja u 15.kolu Premijer lige.

Premijerligaši su odradili vikend obaveze, u kojima je bilo svega, blago rečeno. Zagrebački obračun u KC Dražen Petrović, između Dinama i Cibone, pripao je novopečenom premijerligašu, koji je šokirao, očito umorne Cibose, koji su samo dan ranije igrali utakmicu ABA lige, odgode i pomaka termina nije bilo i Cibona je upisala drugi vezani poraz u domaćem natjecanju. Šibenka je u Zabok stigla bez viroznog trenera Damira Milačića, no i takva je bila bolja do domaćina, a sjajnu utakmicu odradio je Pavao Paić, koji je bio najzaslužniji za odnošenje bodova u gostima.

Gorica se nadala prekidu negativnog niza na svom parketu protiv Bosca i sve je koliko toliko išlo u dobrom smjeru kroz prvo poluvrijeme, a onda je Bosco dozvolio domaćinu u trećoj četvrtini mizernih šest poena, čime si je trasirao put ka važnoj pobjedi. Cedevita je na mišiće dobila Škrljevo na svom parketu te tako upisala treću vezanu pobjedu otkako se na teren vratio Kruno Simon.

Furnir je svoju odličnu formu potvrdio i u vrućem Sinju, pobjedom nad Alkarom. Momčad Jeronima Šarina uzela je svoju već petu pobjedu u gostima ove sezone i tako dodatno učvrstila 6.mjesto na tablici i pokazala da više nikome neće biti lako igrati protiv njih. Još jednu sjajnu utakmicu odradio je Taveion Hollingsowrth, koji je ponovno bio ključni igrač utakmice.

Kolo su jučer zatvorili Zadar i Split, derbijem, u kojem je Split u drugom poluvremenu preokrenuo vodstvo Zadra i došao do pobjede, iako je igrao bez dva playmakera, Dominika Mavre i Roka Ukića. Ovom pobjedom, Žuti su zasjeli na vrh tablice.

Rezultati 15.kola:

Cedevita Junior-Depolink Škrljevo 97:81 (Mustapić 24, Marčinković 16, Ciani 16 / Barišić 27, Jelić 21)

Alkar-Furnir 76:84 (Polutak 17, Bašić 15 / Hollingsworth 29, Bošnjak 21)

Zabok-Šibenka 74:88 (Perović 20, Jacović 16 / Paić 33, Jambrović 16)

Gorica-Bosco 67:73 (Majić 13, Nakić-Vojnović 10, Mašić 10 / Krajnović 23, Jurič 15)

Dinamo-Cibona 77:71 (Novačić 16, Garafolić 15 / Kapusta 13, Majcunić 13)

Zadar-Split 81:84 (Drežnjak 23, Božić 18 / Nelson 22, Shorter 16)

1.Taveion Hollingsworth (Alkar-Furnir)-29 poena (11/17 šut), 9 skokova, 2 asista, 1 blokada-val 30

2.Jakov Mustapić (Cedevita-Škrljevo)-24 poena (9/12 šut), 5 skokova, 4 asista, 2 osvojene-val 26

3.Shannon Shorter (Zadar-Split)-16 poena (6/16 šut), 7 skokova, 8 asista, 1 osvojena-val 21

4.Pavao Paić (Zabok-Šibenka)-33 poena (12/16 šut), 6 skokova, 2 asista, 3 osvojene-val 35

5.Jamal Nelson (Zadar-Split)-22 poena (8/10 šut), 4 skoka, 1 asist-val 22

1.Luka Krajnović (Gorica-Bosco)-23 poena (7/13 šut), 2 skoka, 2 asista, 2 osvojene-val 21

2.Marko Jurič (Gorica-Bosco)-15 poena (6/13 šut), 9 skokova, 5 asista, 2 osvojene, 1 blokada-val 20

3.Hrvoje Garafolić (Dinamo-Cibona)-15 poena (6/9 šut), 10 skokova, 3 asista, 1 osvojena, 1 blokada-val 19

4.Ivan Novačić (Dinamo-Cibona)-16 poena (5/12 šut), 7 skokova, 3 asista, 1 osvojena, 1 blokada-val 20