PREMIJERKA #16: Dalmatinski derbi Zadru, Toni Nakić MVP kola, tri igrača Zaboka u petorkama

Zadar se u derbiju kola prilično lako obračunao sa Splitom, a ostali susreti su prošli prema očekivanjima.

Zadar je u derbiju kola prilično lako došao do pobjede, a očekivao se puno jači otpor gostiju iz Splita, koji su došli u Zadar u jednom pozitivnom tonu, koji su prezentirali samo u prvoj četvrtini koju su dobili 15:23. Kada se Zadar zagrijao i prebacio u petu brzinu, pogotovo u trećoj četvrtini, utakmica je izgubila rezultatsku neizvjesnost i pobjednik je bio riješen. Cibona nije imala problema protiv Alkara u svojoj dvorani, a vrlo dobru utakmicu je odigrao Roko Prkačin.

Gorica je u svojoj dvorani dočekala Sonik Puntamiku, a nakon izjednačenog prvog poluvremena, domaća je momčad pitanje pobjednika riješila u trećoj četvrtini. Iako su gosti bolje otvorili zadnju četvrtinu i smanjili zaostatak, ipak nije bilo dovoljno snage i vremena za eventualan preokret. Škrljevo i Šibenka su odigrali najneizvjesniju utakmicu kola, u kojoj je slavlje na kraju pripali gostima, koji su tako domaćina gurnuli u još dublju krizu rezultata.

Zabok je dočekao u svojoj dvorani fenjeraša Hermes, sa kojim nije imao previše problema. Već nakon prve četvrtine koju je Zabok dobio 30:10, stvari su bile jasne, kao i pitanje pobjednika. Od tog početnog šoka, gosti se nisu mogli oporaviti i utakmica je otišla u jednosmjernu ulicu. Posljednju utakmicu kola odigrali su Vrijednosnice i Dubrava, a pobjednik je riješen u prvom poluvremenu, u kojem je domaća momčad napravila +20, a sve do kraja bilo je odrađivanje posla.

1.Antonio Jordano (Vrijednosnice-Dubrava)-23 poena (8/14 šut), 8 skokova, 6 asista, 2 ukradene-valorizacija 28

2.Sven Smajlagić (Zabok-Hermes)-17 poena (7/10 šut), 11 skokova, 5 asista, 2 ukradene-valorizacija 28

3.Toni Nakić (Škrljevo-Šibenka)-28 poena (8/10 šut), 4 skoka, 3 asista-valorizacija 30

4.Roko Prkačin (Cibona-Alkar)-18 poena (8/13 šut), 7 skokova, 2 asista, 4 ukradene, 2 blokade-valorizacija 24

5.Zvonimir Ćutuk (Zabok-Hermes)-16 poena (6/8 šut), 3 skoka, 3 asista, 1 ukradena, 2 blokade-valorizacija 23

1.Martin Junaković (Zadar-Split)-23 poena (8/17 šut), 2 skoka,4 asista, 3 ukradene-valorizacija 18

2.Mate Mandić (Škrljevo-Šibenka)-18 poena (7/14 šut), 4 skoka, 5 asista, 4 ukradene-valorizacija 21

3.Patrik Jambrović (Zabok-Hermes)-12 poena (6/12 šut), 8 skokova, 4 asista, 4 ukradene-valorizacija 22

4.Tonko Vuko (Škrljevo-Šibenka)-18 poena (6/10 šut), 9 skokova, 1 asist, 1 ukradena, 1 blokada-valorizacija 19

5.Antonio Boban (Škrljevo-Šibenka)-12 poena (5/8 šut), 11 skokova, 2 asista, 2 blokade-valorizacija 23

MVP KOLA: Toni Nakić (Škrljevo-Šibenka)-28 poena (8/10 šut), 4 skoka, 3 asista-valorizacija 30

TRENER KOLA: Ivan Tomas (KK Zabok)

MOMČAD KOLA: KK Zadar