PREMIJERKA #17: Alkar srušio Zadar i uzeo titulu momčadi kola, ljepotica u Gorici, Prkačin MVP kola

Izuzetno zanimljivo kolo je odigrano na parketima Premijer lige.

Ljepotica kola se igrala u Gorici, koja je ujedno i bila mini derbi kola, gdje su gostovale Vrijednosnice. Puno poena, lijepih poteza i preokreta vidjeli su gledatelji, a utakmicu je bolje otvorila domaća momčad koja je odmah nakon deset minuta pobjegla na +14 i činilo se da gostima nema spasa. Ipak, u drugoj četvrtini momčad Domagoja Kujundžića bolje je reagirala, pogotovo u napadu i utakmica je praktički krenula od nule. Štoviše, gosti su odigrali odličnu treću četvrtinu, nakon koje su imali +2, pred odlučujućih deset minuta, a kada su pobjegli na +7 u 31.minuti mirišalo je na iznenađenje. Gorica je tada kreirala seriju 9:0, došla u vodstvo koje je do kraja utakmice malo po malo dizala i na kraju upisala pobjedu od 12 razlike. Split je bez problema na svom terenu slavio protiv Dubrave, Skelin je dao minute svima, a sigurno ga i veseli podatak da je 15-ak minuta odradio i Pavle Marčinković, koji je polako vraća nakon ozljede šake.

Iznenađenje kola priredio je Alkar, koji je prije dva tjedna u Kupu namučio Zadar, ali nije uspio doći do pobjede, a Zadar očito nije izvukao pouke iz te utakmice te je ovoga puta poražen, u jednoj blijedoj partiji. Kažu u sportu, igraš koliko ti protivnik dozvoli, a ovoga puta igrači Damira Milačića su od početka pokazali puno više želje, žara i borbenosti od Jusupove družine i zasluženo skinuli jedan veliki skalp. Škrljevo je kod Hermesa stiglo sa najnovijim pojačanjem u liku Nika Slavice, koji je odigrao odličnu utakmicu, no ni to nije bilo dovoljno za pobjedu kod fenjeraša, koji se tako upravo Škrljevu i Dubravi primaknuo na samo jednu pobjedu zaostaka.

Cibona je na mišiće odradila gostovanje u Šibeniku, gdje je domaćin bio već od samog starta u podređenom položaju, s obzirom na nekoliko bitnih izostanaka. Roko Prkačin je odigrao odličnu utakmicu, koja mu je donijela titulu MVP-a kola. Zabok je kod Sonika došao po bodove, no ipak se nešto pitalo i domaće dečke, koji su u zadnjoj četvrtini prelomili utakmicu i stigli do važne pobjede, kojom su se odmakli od opasne zone, a približili doigravanju te su sada odmah iza Zaboka na tablici, sa jednom pobjedom manje.

1.Antonio Jordano (Gorica-Vrijednosnice)-23 poena (8/15 šut), 5 skokova, 6 asista, 3 ukradene-valorizacija 29

2.Ivan Kučan (Alkar-Zadar)-25 poena (8/16 šut), 6 skokova, 4 asista-valorizacija 27

3.Ante Mašić (Gorica-Vrijednosnice)-16 poena (6/7 šut), 5 skokova, 3 asista, 2 ukradene, 1 blokada-valorizacija 26

4.Roko Prkačin (Šibenka-Cibona)-22 poena (8/12 šut), 11 skokova, 1 asist, 2 ukradene-valorizacija 29

5.Ivan Vraneš (Šibenka-Cibona)-23 poena (11/19 šut), 8 skokova, 1 asist-valorizacija 25

1.Dominik Mavra (Alkar-Zadar)-20 poena (5/9 šut), 2 skoka, 8 asista, 2 ukradene-valorizacija 27

2.Franko Kalpić (Hermes-Škrljevo)-19 poena (6/13 šut), 9 skokova, 2 asista, 3 ukradene-valorizacija 24

3.Gabriel Marić (Alkar-Zadar)-17 poena (6/9 šut), 7 skokova, 4 asista-valorizacija 24

4.Lovro Mazalin (Gorica-Vrijednosnice)-17 poena (6/12 šut), 11 skokova, 3 asista-valorizacija 24

5.Nik Slavica (Hermes-Škrljevo)-26 poena (11/19 šut), 8 skokova, 2 asista, 1 ukradena, 2 blokade-valorizacija 25

MVP KOLA: Roko Prkačin (Šibenka-Cibona)-22 poena (8/12 šut), 11 skokova, 1 asist, 2 ukradene-valorizacija 29

TRENER KOLA: Damir Milačić (Alkar)

MOMČAD KOLA: KK Alkar