PREMIJERKA #17: Gorica izbila na vrh, Split deklasirao Hermes sa 66 razlike, Zabok šokirao Sonik

Iako su odigrane samo četiri utakmice, uzbuđenja nije nedostajalo.

Premijerligaši su odigrali 17.kolo, koje je ponovno bilo nepotpuno, jer nisu odigrane dvije utakmice, Vrijednosnice-Cibona te Adria Oil Škrljevo-Zadar. Iz utakmica koje su odigrane izdvojit ćemo rekordnu pobjedu kada je u pitanju Premijer liga, naime Split je deklasirao Hermes Analiticu sa čak 66 razlike. Zabok je kreirao iznenađenje kola, pobjedom nad Sonik Puntamikom u gostima i tako malo oprao gorak okus domaćeg poraza u prošlom kolu od Škrljeva. Alkar se većim dijelom utakmice držao protiv Gorice, u zadnji napad ušao sa vodstvom, no Batur je zabio tricu u posljednjoj sekundi i dva boda su ipak otišla u Goricu. Šibenka je odnijela važne bodove sa gostovanja kod Furnira, koji je sada u crnoj rupi od četiri poraza u nizu.

SPLIT ZAMRZNUO HERMES NA -66

Iako je kalendarski zima, u Hermesu se sigurno nisu nadali će se iz Splita vratiti sa minusom od čak 66 koševa. Splićani su deklasirali Mravkovu momčad, koja je nakon pobjede u prošlom kolu nad Furnirom doživjela vraćanje u realnost Premijer lige. Skelin je dao priliku mladićima koji bi trebali budućnost ove ekipe, a iskočili su svojim učincima Roko Gizdavčić i Viktor Šarić, dok je odličnu utakmicu odigrao raspoloženi Toni Perković.

ZABOK UZEO PONUĐENO U JAZINAMA

Zabočani su u Jazine stigli sa željom da pruže što jači otpor, realno, favoritu, Soniku. Iako im je iz prošlog kola ostao gorak okus poraza na domaćem terenu, od Škrljeva, u utakmicu su ušli hrabro. Nekoliko izmjena vodstava u prvom poluvremenu, je ono što će se pamtiti iz prvog dijela, a onda je momčad Ivana Tomasa u drugom poluvremenu zaigrala puno bolje i koncentriranije od domaćina, stigla do vodstva, koje je spretno i sretno sačuvala do kraja utakmice i tako se osladila bodovima. Antonio Črnjević je bio njihov junak, iako je cijela momčad odigrala prilično dobro pa zasluge za ovu pobjedu idu svima, uključujući i trenera Ivana Tomasa, koji je odlično detektirao slabosti domaćina na ovoj utakmici.

IVAN BATUR JUNAK GORICE U SINJU

Alkar i Gorica su odigrali jednu uzbudljivu i neizvjesnu utakmicu u Sinju, koja je na kraju otišla na stranu gostiju, iako je Alkar bio bliži pobjedi, do koje da je eventualno došao, ne bi bilo nezasluženo. Prvo je poluvrijeme ponudilo ne pretjerano efikasnu košarku, čemu i svjedoči rezultat na poluvremenu (33:24). Gorica je izgledala kao da se nije zagrijala baš najbolje pa se u trećoj četvrtini probudila, zabila čak 27 poena i potpuno vratila u utakmicu. I onda je krenula prva bitka za pobjedu u posljednjoj četvrtini. Malo je vodio Alkar, malo Gorica, a u zadnju minutu se ušlo sa +3 za Alkar. Gorica je uspjela stići do izjendačenja (69:69), no Echols je prvo dvicom, a Varence bacanjem odveli Alkar na +3. Kalajžić je nakon izborenog prekršaja zabio dva bacanja za 72:71, a onda je isti igrač napravio prekšraj na Echolsu, koji je ubacio samo jedno bacanje za 73:71, drugo promašio, Gorica je uhvatila skok i u posljednjoj akciji Batur je zabio tricu sa zvukom sirene i donio svojoj momčadi veliko slavlje.

ŠIBENKA STOTKOM DO POBJEDE KOD FURNIRA

Efikasna utakmica u Dubravi otišla je na stranu Šibenke, čiji su igrači bili prilično šuterski raspoloženi. Furnir je samo u prvoj četvrtini ponudio igru dostojnu bodova, sve ostalo prošlo je u znaku gostiju. Cijelo drugo poluvrijeme Šibenka je imala oko desetak poena viška, a igrači Vladimira Krstića su pokazali neke znakove buđenja u posljednjim minutama. Stigli su na -5 u 37.minuti, onda je Šibenka ponovno pobjegla 7-8 razlike u nekoliko situacija, da bi Pandurić i Buljević dvicama vratili nadu, 15 sekundi prije kraja, kod rezultata 98:100. Nakon toga, Širko je realizirao dva bacana, Jerković na drugoj strani promašio šut za tri poena, a Domagoj Šarić sa dva bacanja potvrdio pobjedu gostiju.

1.Roko Gizdavčić (Split-Hermes)-19 poena (6/7 šut), 2 skoka, 10 asista, 4 ukradene-valorizacija 32

2. Toni Perković (Split-Hermes)-24 poena (8/12 šut), 5 skokova, 11 asista, 4 ukradene-valorizacija 38

3.Ivan Batur (Alkar-Gorica)-11 poena (4/9 šut), 7 skokova, 4 asista-valorizacija 16

4.Antonio Črnjević (Sonik-Zabok)-23 poena (10/14 šut), 10 skokova, 1 asist,1 ukradena, 1 blokada-valorizacija 29

5.Milija Miković (Furnir-Šibenka)-32 poena (13/19 šut), 4 skoka, 2 asista, 3 ukradene-valorizacija 34

1.Luka Tomas (Sonik-Zabok)-13 poena (5/11 šut), 6 skokova, 9 asista, 2 ukradene-valorizacija 22

2. Henrik Širko (Furnir-Šibenka)-25 poena (8/14 šut), 4 skoka, 6 asista-valorizacija 26

3. Viktor Šarić (Split-Hermes)-15 poena (7/11 šut), 9 skokova, 3 asista, 1 ukradena, 5 blokada-valorizacija 29

4.Tomislav Cvitković (Sonik-Zabok)-25 poena (10/17 šut), 7 skokova, 2 asista, 2 ukradene-valorizacija 24

5.Darko Bajo (Split-Hermes)-22 poena (8/9 šut), 11 skokova, 1 asist-valorizacija 29

MVP KOLA: Toni Perković (Split-Hermes)-24 poena (8/12 šut), 5 skokova, 11 asista, 4 ukradene-valorizacija 38

TRENER KOLA: Ivan Tomas (Zabok)

MOMČAD KOLA: KK Zabok