PREMIJERKA #18: Alkaru važna pobjeda kod Furnira, Škrljevo bolje od Gorice, Zadar i Split rutinski, Lovre Runjić MVP kola

Odigrano je 18.kolo Premijerke iz koje izdvajamo najbolje pojedince.

Napokon imamo kolo sa barem četiri odigrane utakmice pa smo se vratili Premijerki, koju nismo bili u mogućnosti odraditi u proteklih mjesec dana. U ovom, 18.kolu, odgođene su dvije utakmice: Zabok-Sonik te Cedevita Junior-Cibona.

Od odigranih utakmica izdvojit ćemo vrlo važnu pobjedu Alkara u gostima kod Furnira pa su se ove dvije ekipe sada izjednačile na tablici sa omjerom 4/13. Ipak, ukoliko na kraju regularnog dijela ekipe budu izjednačene bodovno, Furnir će biti u prednosti s obzirom da je u prvom susretu slavio sa 10 razlike, dok je Alkar u petak pobjedio 69:76. Sinjani su utakmicu riješili u trećoj četvrtini, u kojoj su došli do značajnije prednosti koju su u posljednjih deset minuta i sačuvali. Derbi sredine tablice odigrali su Škrljevo i Gorica, a obje su momčadi u utakmicu ušle sa dosta problema u sastavljanju momčadi. Domaćin je bio bez svoje prve violine u posljednjih nekoliko utakmica, Nika Slavice, zbog ozljede, dok su gosti doputovali sa 9 igrača, od kojih je njih 7 bilo u ozbiljnoj rotaciji. Nakon izjednačene prve četvrtine, Škrljevo je u drugoj i trećoj četvrtini ponudilo odličnu košarku i upravo su u tom dijelu utakmice slomili goste, pobjegli na 15-ak razlike i riješili pitanje pobjednika, a sve je bilo definitivno riješeno na startu posljednje četvrtine, kada su u u 31.minuti imali najviših +19 (72:53). Gosti su u posljenjim minutama uspjeli tek malo ublažiti poraz, svoj osmi u ovoj sezoni.

Vrijednosnice su u petak u Split doputovale sa samo osam igrača, no i takvi nisu doživjeli potop, iako su nakon prve četvrtine već imali zaostatak od 14 poena. Uspjeli su se malo pribrati u drugoj četvrtini, smanjiti zaostatak na -10, no u trećoj je Split opet pobjegao na preko 15 poena viška i do kraja utakmice to je bilo odrađivanje posla, sa obje strane. Žuti su tako i dalje zadržali stopostotan učinak na domaćem terenu u osam odigranih utakmica. Zadar je jučer rutinski odradio posao protiv Šibenke, a osim rezultata (77:49), svakako treba istaknuti jako puno minuta za mlade igrače sa obje strane: Filip Paponja 24 minute, Duje Brala 21 minuta, Krševan Klarica 21 minuta, Tomislav Buljan 13 minuta (ozljeda), Juraj Pleadin 21 minuta, Antonio Klarin 17 minuta, a Damir Milačić je još priliku dao i Ivanu Živkoviću, Šimi Grgurici te Frani Antiću.