PREMIJERKA #18: Ljepotica u Osijeku pripala Splitu, Gorica pala u Zaboku, Lovre Bašić MVP kola

Poraz Gorice u Zaboku se može svrstati u jedini neočekivani rezultat ovoga kola.

Ljepotica kola igrala se u Osijeku, gdje su se sastali Vrijednosnice i Split. Splićani su u Osijek doputovali u punom sastavu, ali umorni od utakmice u Čačku, dok je domaćin morao igrati bez Antonia Jordana, kojem se upalila tetiva. U takvom okruženju, Split je krenuo uraganski i već do poluvremena ubacio čak 61 poen i činilo se da domaćinu nema spasa, no drugo poluvrijeme ponudilo je potpuno drugu sliku utakmice. Osječani su uspjeli čak i povesti u zadnjoj četvrtini 89:83, no sa nekoliko grešaka vratili su Split u utakmicu i na kraju ipak prosuli veliku priliku i u neizvjesnoj završnici ipak sve izgubili. Gorica je u Zabok otišla kao favorit i trećeplasirana momčad, no furiozni domaćin je malo po malo lomio Sesarovu momčad i na kraju joj nanio poraz, koji ju je skinuo sa trećeg mjesta.

Dubrava je konačno dočekala četvrtu pobjedu. Žrtva je bio Alkar. Četiri minute prije kraja gosti su imali vodstvo 76:77, no nakon nesportske Brocića, Dubrava je nanizala pet poena, prešla u vodstvo i stečenu prednost sačuvala do kraja utakmice. Škrljevo je također jedan od sretnika ovo kolo, jer su nakon dugo vremena stigli do pobjede, ovoga puta protiv Sonik Puntamike. U utakmici na mali broj poena, Nik Slavica je domaćina vodio do pobjede sa čak 32 poena, za njega gosti nisu imali odgovor i Škrljevo se sada izjednačilo sa Dubravom na omjeru 4/14.

Jučerašnji dan je donio susjedski derbi između Zadra i Šibenke, a nakon neizvjesnog prvog poluvremena, Zadar je u drugom poluvremenu ubacio u brzinu više i na kraju uvjerljivo slavio. Cibona je u festivalu trica bila uvjerljiva protiv Hermesa, nakrcali su njihov koš sa čak 122 poena, od čega su zabili čak 23 trice.

1.Lovre Bašić (Vrijednosnice-Split)-26 poena (8/15 šut), 3 skoka, 15 asista, 3 ukradene-valorizacija 33

2.Matic Rebec (Cibona-Hermes)-21 poen (7/11 šut), 7 skokova, 7 asista-valorizacija 30

3.Toni Nakić (Zadar-Šibenka)-26 poena (9/11 šut), 8 skokova, 1 asist, 2 ukradene-valorizacija 33

4.Nik Slavica (Škrljevo-Sonik)-32 poena (12/24 šut), 10 skokova, 2 asista, 4 ukradene, 1 blokada-valorizacija 31

5.Jure Planinić (Zadar-Šibenka)-20 poena (7/10 šut), 16 skokova, 1 ukradena-valorizacija 31

1.Nickolas Neal (Dubrava-Alkar)-31 poen (11/24 šut), 5 skokova, 6 asista-valorizacija 26

2.James Washington (Vrijednosnice-Split)-16 poena (4/12), 6 skokova, 9 asista, 3 ukradene-valorizacija 24

3.Andrija Ćorić (Vrijednosnice-Split)-25 poena (9/16 šut), 6 skokova, 4 asista-valorizacija 23

4.Lovro Buljević (Vrijednosnice-Split)-19 poena (8/11 šut), 7 skokova, 1 asist, 3 blokade-valorizacija 24

5.Antonio Vranković (Vrijednosnice-Split), 19 poena (8/11 šut), 10 skokova, 1 ukradena, 1 blokada-valorizacija 28

MVP KOLA: Lovre Bašić (Vrijednosnice-Split)-26 poena (8/15 šut), 3 skoka, 15 asista, 3 ukradene-valorizacija 33

TRENER KOLA: Ivan Tomas (KK Zabok)

MOMČAD KOLA: KK Zabok