PREMIJERKA #2: Dubrovnik, Dinamo, Zadar i Split na vrhu, pobjeda Cibone, Domagoj Vuković MVP

Pregled 2.kola Premijer lige kroz rubriku Premijerka, samo za vas.

Odigrano je 2.kolo Premijer lige, u kojem je bilo zanimljivih rezultata, a nakon ovog kola na tablici su se sa dvije pobjede izdvojili Dubrovnik, Dinamo, Zadar i Split, dok su Cibona i Škrljevo došli u ovom kolu do prvih pobjeda. Bez njih su za sada Dubrava, Zabok, Šibenka i Bosco. U ovom je kolu obrnuta situacija kada su u pitanju petorke kola u odnosu na otvaranje sezone, kada su dojmljive i opipljive predstave pružili Amerikanci koji koračaju našim terenima pa tako imamo u prvoj petorci sve naše domaće igrače. Idemo u kratak pregled utakmica…

ŠIBENKA-ZADAR 75:80

Dalmatinski derbi je pomalo i opravdao očekivanja, u lijepom ambijentu Baldekina. Domaćini su dobro parirali Zadru u prvoj četvrtini, koja je ipak pripala gostima minimalno, da bi do kraja poluvremena Šibenka podigla tempo i na poluvrijeme otišla sa minimalnom prednošću. Domaćin je i u trećoj četvrtini gostima zadavao dosta glavobolje, kontrolirao rezultat i igru, no u ključnim trenucima, odnosno u posljednjoj četvrtini, voda je krenula na Zadrov mlin. Jusupova momčad dobila je posljednju dionicu 20:12 i tako se domogla druge pobjede, a domaćina ostavila “na nuli”.

BOSCO-DUBROVNIK 54:101

Boscove utakmice ove sezone će još neko vrijeme biti lišene bilo kakve rezultatske neizvjesnosti, a tako je bilo i za vikend, kada je u Zagrebu gostovao Dubrovnik, koji sada sa 4 boda predvodi ovu karavanu. Igrači Ante Samca u prvoj su četvrtini bili koliko toliko konkurentni, no gosti su u drugoj ubacili u brzinu više, dobili taj period sa visokih 33:14 i praktički usmjerili utakmicu. U drugom dijelu bilo je to odrađivanje posla za goste, čiji su se svi igrači upisali u listu strijelaca.

ALKAR-CIBONA 63:78

Sinjani su dočekali Cibonu osokoljeni pobjedom u prvom kolu kod Dubrave, sa nadom da bi mogli pomrsiti račune i Ciboni, koja je i ovu utakmicu odigrala bez novih igrača. Ipak, i takvi su bili nepremostiva prepreka za domaćina, čiji su Amerikanci malo i podbacili u odnosu na utakmicu protiv Dubrave i to se logično osjetilo u igri. Osim prve četvrtine, koju je Alkar dobio, u ostale tri Cibona je imala kontrolu nad gotovo svime, jednu konstantnu dvoznamenkastu prednost, koju je na kraju i pretočila u prvu pobjedu u sezoni.

ZABOK-DINAMO ZAGREB 73:88

Zabok je i nakon dva kola ostao bez pobjede u novoj sezoni, ovoga puta bodove je iz njihove dvorane odnio Dinamo. Domaći je dobro otvorio utakmicu, imao prednost nakon prve četvrtin 17:15, no onda su gosti iz Zagreba u drugih deset minuta zaigrali puno bolje i okrenuli vodstvo u svoju korist. Dvoznamenkastu prednost imala je momčad Josipa Sesara cijelo drugo poluvrijeme i na kraju došla do zaslužene druge pobjede u sezoni.

ŠKRLJEVO-DUBRAVA 100:94

Utakmicu na velik broj poena odigrali su Škrljevo i Dubrava, po prvi puta na novom domaćem terenu u Kostreni. Obje ekipe imale su nekoliko igrača sa mnoštvom napadačkih riješenja, što je na kraju i dovelo do toliko poena. U takvoj igri u prvom dijelu utakmice bolje se snašla domaća momčad, koja je imala +3 nakon prvog poluvremena. Gosti su na otvaranju drugog poluvremena shvatili da ukoliko ne poprave igru u obje faze, obrambene i napadačke, da neće tako lako do prve pobjede u sezoni. To im je i donijelo +6 na kraju treće četvrtine i u tim trenucima rijetko što je upućivalo da bi moglo doći do preokreta. No, gosti su tu jednostavno stali, kako napadački, tako i obrambeno i upravo je obrana počela curiti na sve strane, domaćin se razgoropadio i pet minuta prije kraja došao do izjednačenja, a onda i poveo i tu stečenu prednost više nije ispuštao, za premijerno slavlje u novoj sezoni.

SPLIT-CEDEVITA JUNIOR 80:62

Splićani su se nakon drugog poraza u ABA ligi okrenuli natjecanju gdje za sada nemaju previše problema, kao i danas protiv Cedevite Junior. Prva je četvrtina prošla u znaku gostiju, da bi se Žuti probudili u drugih deset minuta i okrenuli sve na svoju stranu. Ipak, da utakmica ne bude riješena prerano, pobrinuli su se gosti u trećoj četvrtini, u kojoj su malo smanjili svoj zaostatak i natjerali domaćina na dodatan angažman, kako bi došao do pobjede. Uspio je Slaven Rimac u pravo vrijeme razdrmati svoje igrače, koji su gostima ubacili 23 poena u posljednjoj četvrtini, primili samo 11 i na kraju došli do druge pobjede u sezoni.

1.Karlo Uljarević (Škrljevo-Dubrava)-18 poena (6/12 šut), 5 skokova, 8 asista, 3 osvojene-val 26

2.Ivan Majcunić (Alkar-Cibona)-18 poena (6/13 šut), 3 skoka, 7 asista, 6 osvojenih-val 24

3.Dario Drežnjak (Šibenka-Zadar)-23 poena (7/16 šut), 15 skokova, 1 blokada-val 28

4.Domagoj Vuković (Alkar-Cibona)-19 poena (7/10 šut), 12 skokova, 5 asista, 1 osvojena, 1 blokada-val 30

5.Viktor Šarić (Škrljevo-Dubrava)-22 poena (8/10 šut), 12 skokova-val 29

1.Hrvoje Garafolić (Zabok-Dinamo)-6 poena (3/7 šut), 5 skokova, 9 asista, 6 osvojenih, 1 blokada-val 21

2.Aleksandar Aranitović (Alkar-Cibona)-13 poena (6/10 šut), 3 skoka, 8 asista, 2 osvojene-val 21

3.Armin Hrštić (Šibenka-Zadar)-28 poena (9/15 šut), 6 skokova, 4 asista-val 30

4.Gvido Guštin (Bosco-Dubrovnik)-17 poena (8/17 šut), 12 skokova, 2 asista, 1 osvojena, 2 blokade-val 25

5.Krešimir Ljubičić (Split-Cedevita Junior)-19 poena (9/16 šut), 11 skokova, 2 osvojene, 3 blokade-val 23