PREMIJERKA #2: Splitu novo slavlje protiv Cibone, Škrljevo srušilo prvaka, sjajni Goran Filipović MVP kola

Odigrano je i 2.kolo HT Premijer lige, u kojem se dogodio niz zanimljivih i iznenađujućih rezultata.

Drugo kolo koje je jučer završeno utakmicom Splita i Cibone, je ponudilo niz zanimljivih rezultata, od kojih prije svega treba izdvojiti sjajnu utakmicu košarkaša Škrljeva, koji su slavili na svom terenu protiv aktualnog prvaka Zadra. Derbi kola igran je na Gripama, a Split se ponovno pokazao kao nepremostiva prepreka za Cibonu…

ŠKRLJEVO SJAJNOM IGROM SRUŠILO ZADAR

Josip Barnjak i Toni Jelenković su uništili Zadar pred svojim navijačima! Škrljevo je upisalo fantastičnu pobjedu na svom terenu protiv Zadra, koji je ispao nemoćan pred “Zelenima”. Iako su igrali bez četvorice suigrača, košarkaši Škrljeva su pokazali zavidan karakter i odličnu igru, za koju Zadar nije imao odgovor. Već nakon prve četvrtine, gosti su bili u minusu od 9 poena i već se tu vidjelo da će to biti teška utakmica za njih, izgledalo je kao da su već u glavama bili na jučerašnjoj utakmici protiv Partizana. Je li tako bilo uistinu ili ne, ostaje samo za nagađati, no to ambicioznog domaćina nije previše zanimalo. Oni su svoju prednost čuvali do kraja poluvremena, no ipak su malo popustili u trećoj četvrtini pa je Zadar stigao do izjednačenja. I onda je Zadar tu stao. Škrljevo je dobilo posljednju četvrtinu 27:16 i došlo do velike pobjede. Fantastičnu utakmicu je odigrao kapetan Josip Barnjak, koji je ubacio 27 poena, uz 9 skokova, 3 asista i 5 ukradenih lopti.

SPLIT SRUŠIO CIBONU NA GRIPAMA

Split i Cibona su sinoć zaključili ovo kolo, a pobjedu su odnijeli domaći igrači, koji su odigrali najbolju utakmicu od početka priprema. Cibona je potpuno podbacila, pokazala jedno potpuno drugo lice u odnosu na dosadašnje utakmice, što ju je odvelo u prvi poraz u sezoni. Za Split je po prvi puta zaigrao Roko Ukić, no vidjelo se da je miljama daleko od prošlogodišnje forme, no vjerojatno i sama pojava na terenu, dala je krila njegovim suigračima sinoć. Utakmica je bila dosta tvrda i neizvjesna, a odlučena je u posljednjoj četvrtini, točnije pet minuta prije kraja, kada je Split serijom 8:0 pobjegao Ciboni i tu je priči bio kraj.

OSJEČANI SREDILI I ZABOK U GOSTIMA

Iznenađenje dosadašnjeg dijela sezone, točnije ova prva dva kola, su igrači Vrijednosnica iz Osijeka, koji su se i ovog vikenda osladili pobjedom. Ovoga puta u gostima kod Zaboka, koji im, kao i Sonik, nije bio previše konkurentan protivnik. Od samog početka susreta, gosti su diktirali tempo, kontrolirali rezultat i malo po malo gradili svoju prednost. Imali su i riješenja za gotovo svako rezultatsko približivanje domaćina, koji nikako nije uspjevao do kraja razbiti njihov ritam. Očigledno je da je pred Zdravkom Radulovićem još puno, puno posla. Osječani, sa druge strane, u nastavak sezone ulaze jači za još dva kvalitetna igrača, a pred njima je sada derbi kola, u kojem dočekuju također neporaženo Škrljevo.

GORICA SIGURNA PROTIV ALKARA, UZ VRLO DOBAR OTPOR SINJANA

Iako su ostali bez prvog centra Stipe Krstanovića, momci iz Sinja u Goricu nisu došli sa bijelom zastavom. Predstavili su posljednje pojačanje, Ahmeda Alija, no unatoč tome, širina i kvaliteta koju posjeduje Gorica bili su presudni faktori. Sesarov stroj je kontrolirao utakmicu i rezultat sve do početka posljednje četvrtine, kada su se gosti malo probudili i gotovo pa potpuno nadoknadili zaostatak i došli na 64:63, u 33.minuti. Gorica je tada napravila seriju 13:2, pobjegla na dvoznamenkastu prednost i tu se Alkar više nije mogao vratiti.

CEDEVITA UPISALA I DRUGU POBJEDU, UBACILI 107 POENA FURNIRU

Novi premijerligaš, Cedevita Junior, je upisao i drugu pobjedu u sezoni. Znalo se da su Mulaomerovićevi momci favoriti protiv Furnira, no vjerojatno malo tko je očekivao da će ubaciti čak 65 poena u prvom poluvremenu, skromnom Furniru. U drugom su poluvremenu napadački malo stali, no prednost koju su stekli kroz odlično prvo poluvrijeme, garantirala im je komotniju igru u drugom poluvremenu. Furnir je dobio treću, a u četvrtoj četvrtini izborio neriješen rezultat i to je sve što su uspjeli napraviti. Goran Filipović je odigrao sjajnu utakmicu za Cedevitu, ubacivši čak 31 poen, uz 5 skokova i čak 10 asistencija.

SONIK SE OPORAVIO I NA KRILIMA SJAJNOG MARČINKOVIĆA SREDIO ŠIBENKU

Sonik je zaboravio na šokantan poraz u Osijeku, prošlo kolo. Na svom su terenu u subotu pobjedili Šibenku, kojoj su dozvolili samo 49 poena, gdje su pokazali odličnu igru u obrani. Junak pobjede bio je Pavle Marčinković, koji je predvodio domaćine, kako u napadu, tako i u obrambenom dijelu igre. Gosti su muku mučili sa preciznošću, čemu i svjedoči samo 7 poena u prvoj četvrtini, a za nijansu bolju igru su pružili u drugoj četvrtini, kada su uspjeli ubaciti pet poena više. Konačni pad doživjeli su u trećoj četvrtini i Sonik je vrlo brzo riješio pitanje pobjednika, ostavivši Šibenku bez pobjede nakon dva odigrana kola.

1.Goran Filipović (Cedevita-Furnir)-31 poen (7/15 šut), 5 skokova, 10 asista, 2 ukradene-val 39

2.Šime Lisica (Zabok-Vros)-18 poena (7/11 šut), 5 skokova, 6 asista, 3 ukradene-val 24

3.Josip Barnjak (Škrljevo-Zadar)-27 poena (10/17 šut), 9 skokova, 3 asista, 5 ukradenih-val 34

4.Pavle Marčinković (Sonik-Šibenka)-21 poen (8/17 šut), 16 skokova, 4 asista, 2 ukradene, 1 blokada-val 32

5.Marko Baković (Gorica-Alkar)-23 poena (10/16 šut), 9 skokova, 1 asist, 1 ukradena, 2 blokade-val 26

1.Sani Čampara (Split-Cibona)-20 poena (7/12 šut), 4 skoka,1 asist, 2 ukradene-val 20

2.Vito Porobić (Zabok-Vros)-16 poena (6/10 šut), 7 skokova, 6 asista, 2 ukradene, 1 blokada-val 23

3.Davor Konjević (Gorica-Alkar)-16 poena (7/13 šut), 3 skoka, 2 asista, 5 ukradenih-val 19