PREMIJERKA #2: Zadar bolji od Cibone, prve pobjede Škrljeva i Šibenke, Gunjina MVP

Derbi kola pripao je Zadru, dok su Škrljevo i Šibenka stigli do prvih pobjeda.

Drugo kolo se ponovno rastegnulo od petka do nedjelje. U derbiju kola Zadar-Cibona, slavila je Mršićeva momčad, preokretom u posljednjoj četvrtini i tako zasjela vrh tablice sa maksimalnim učinkom. Škrljevo je ispralo gorak okus uvjerljivog poraza u prvom kolu pobjedom protiv Hermesa, dok je Šibenka na svom terenu bila bolja od Sonika pa su tako ove dvije momčadi popravile loš dojam iz prvog kola. Furnir je bio uvjerljiv protiv Vrijednosnica na svom terenu, dok je Split obranio Gripe protiv borbenog Alkara. Gorica je nakon dosta muke u Zaboku, ipak stigla do pobjede pa su kao i Zadar stopostotni nakon dva kola.

ZADAR PREOKRETOM DO POBJEDE PROTIV CIBONE (73:70)

Nakon što se krz cijeli tjedan najavljivao derbi, uz neka medijska prepucavanja dvojice trenera, dočekali smo i utakmicu. Cibona je otvorila puno bolje i već nakon prve četvrtine imala +8, a nakon samo nekoliko minuta druge četvrtine pobjegla na visokih 10:24. Ipak, Zadar je mini serijom uspio do poluvremena smanjiti razliku na pristojnih 30:37. Zagrepčani su dominirali i u trećoj četvrtini te držali vodstvo te imali +8 nakon trideset minuta, no onda je uslijedio pad koji je Zadar iskoristio i preokrenuo rezultat. Cibona je u tom periodu ostala bez goriva, dok je Zadar kontrolirao rezultat i sačuvao svoje vodstvo do kraja utakmice.

ŠKRLJEVO RAZMONTIRALO HERMES ZA PRVU POBJEDU (70:95)

Hermes se nadao da bi mogao pokvariti planove Škrljeva u ovoj utakmici. Iako nisu odigrali toliko lošu utakmicu u Osijeku u prvom kolu, upisali su poraz, dok je Škrljevo uvjerljivo poraženo na svom terenu od Sonika pa su igrači Božidara Bilafera ušli u utakmicu sa nadom da mogu do pobjede. Ipak, pitalo se nešto i goste, koji su željeli popraviti dojam iz domaće utakmice. U svojim su redovima imali raspoloženog Juru Gunjinu, koji je vukao momčad svojim poenima, a onda su mu se pridružili Robertson i Vrgoč i Škrljevo je već na poluvremenu imalo +14. Da su raspoloženi pokazali su i u drugom poluvremenu i već sredinom treće četvrtine utakmica je bila riješena.

FURNIR RIJEŠIO UTAKMICU VEĆ DO POLUVREMENA (90:64)

Furnir je stigao do prve pobjede u sezoni. Bili su prilično uvjerljivi protiv mlade ekipe Vrijednosnica. Već do poluvremena domaćin je imao velikih +24 i bilo je jasno da goste čeka uvjerljiv poraz. Nešto malo bolji dojam ostavili su gosti u drugom poluvremenu, no za nešto više jednostavno nije bilo snage i kvalitete. Priliku su na kraju dobili svi igrači kod obje momčadi.

GORICA JE SLOMILA ZABOK TEK U DRUGOM POLUVREMENU (68:79)

Zabok je u prošloj sezoni slavio protiv Gorice u domaćoj utakmici, no ovaj puta to im nije pošlo za rukom. Iako su nakon prvih dvadeset minuta imali +4, u utakmici na nešto manje poena, nisu imali snage, prije svega u obrani da sačuvaju vodstvo i eventualno iznenade favoriziranu momčad Josipa Sesara. Za Goricu su stvari sjele na svoje mjesto u trećoj četvrtini, u kojoj je Gorica ubacila čak 29 poena, samo dva manje nego u cijelom prvom poluvremenu. Kada su prešli u vodstvo, nisu ga ispuštali do kraja utakmice i tako stigli do druge pobjede iz isto toliko utakmica.

SPLIT SIGURNO PRESKOČIO PREPREKU ZVANU ALKAR (84:71)

Sa novim pojačanjem Markom Lukovićem, Split je na Gripama dočekao Alkar. Iako je bio favorit u ovoj utakmici, Split se dugo mučio protiv borbenih gostiju, koji su na poluvremenu imali zaostatak od 12 poena, no daleko je to bilo od riješene utakmice. Ipak, u drugom poluvremenu, domaća je momčad kontrolirala rezultat, dok gosti nisu uspjeli spuštati razliku ispd nekih 7-8 poena zaostatka. U posljednjoj četvrtini, Split je u 34. minuti otišao na +14 i utakmica je bila zaključena, povratka za Alkar više nije bilo.

1. Toni Perković (Split-Alkar)-15 poena (6/13 šut), 7 skokova, 5 asista, 1 ukradena, 1 blokada-valorizacija 18

2. Jure Gunjina (Hermes-Škrljevo)-32 poena (12/19 šut), 7 skokova, 4 asista-valorizacija 34

3.Henrik Širko (Šibenka-Sonik)-28 poena (13/18 šut), 8 skokova, 5 asista, 2 ukradene-valorizacija 34

4.Domagoj Vuković (Zadar-Cibona)-14 poena (6/12 šut), 9 skokova, 2 asista, 1 ukradena, 2 blokade-valorizacija 19

5.Krešimir Ljubičić (Zabok-Gorica)-19 poena (9/12 šut), 11 skokova, 1 asist-valorizacija 23

1.Luka Tomas (Zabok-Gorica)-21 poen (9/13 šut), 6 asista, 1 ukradena-valorizacija 21

2.Lovro Mazalin (Zabok-Gorica)-17 poena (7/11 šut), 8 skokova, 2 asista, 2 blokade-valorizacija 21

3. Marko Luković (Split-Alkar)-19 poena (6/10 šut), 7 skokova, 6 asista-valorizacija 22

4. Mladen Primorac (Zabok-Gorica)-18 poena (7/15 šut), 17 skokova, 7 asista, 1 ukradena-valorizacija 30

5.Milija Miković (Šibenka-Sonik)-19 poena (8/10 šut), 4 skoka, 2 asista, 3 ukradene-valorizacija 22

MVP KOLA: Jure Gunjina (Hermes-Škrljevo)-32 poena (12/19 šut), 7 skokova, 4 asista-valorizacija 34

TRENER KOLA: Veljko Mršić (Zadar)

MOMČAD KOLA: Zadar