PREMIJERKA #21: Gorica sredila Zadar, Alkaru jedan derbi začelja, Furniru drugi, Dominic Gilbert MVP

Premijerligaši su odradili 21.kolo, pretposljednje drugog dijela, a prije početka doigravanja.

Derbi kola igran je još u petak, kada je Gorica ugostila Zadar i još se jednom pokazala kao tvrd orah za klubove iz vrha. Velikogoričani su kontrolirali rezultat i igru gotovo cijelim tijekom susreta, nametnuli svoj ritam od početka, koji nikako nije odgovarao gostima iz Zadra. Zadar se upio u posljednje dvije minute malo primaknuti, no Gorica je i tu imala odgovor i jednostavno nije bilo bojazni za njihov poraz, Zadar je pognute glave napustio dvoranu. Split je uspješno odradio gostovanje kod Škrljeva, iako je domaćin pružio vrlo dobar otpor, ali ostao je dojam da su “Žuti” utakmicu odradili na mišiće i došli do nove pobjede.

Cibona nije imala nikakvih problema na svom terenu protiv Vrijednosnica, koje su pružile dobar otpor, ali Cibona je trenutno u odličnoj formi, imali su na ovoj utakmici nekoliko raspoloženih igrača i utakmica je od početka, očekivano, imala samo jedan smjer. Sličan scenarij gledali smo i u Zaboku, gdje je gostovala Cedevita Junior, koja ništa nije prepustila slučaju i odradila maksimalnim angažmanom utakmicu te došla do nove pobjede.

Vrlo važnu pobjedu ostvarili su košarkaši Furnira, na gostovanju kod Sonika, gdje se igrao jedan od dva derbija začelja. Domaćin je odigrao jedno korektno prvo poluvrijeme, nakon kojeg je imao vodstvo, no u drugom dijelu susreta gosti iz Zagreba su se razigrali, nametnuli neki svoj ritam i polako lomili domaćina. U posljednju minutu se ušlo sa rezultatom 60:61, a onda je pet poena vezao Kenah Karahodžić za goste (dva bacanja i tricu), odveo Furnir na 60:66 na dvadesetak sekundi prije kraja i domaćin se iz tog kriznog razdoblja nije izvukao. Još jedna važna pobjeda dogodila se u Sinju, gdje su drugi derbi donjeg doma igrali Alkar i Šibenka. Šibenčani su imali sve u svojim rukama, odlično igrali sve do posljednje četvrtine, u kojoj su na kraju primili čak 38 poena. Minutu i pol prije kraja imali su 91:96 vodstvo, no Patrick McGlynn i Dominic Gilbert su poenima doveli rezultat do izjednačenja, 96:96, Bruno Solomun u slijedećem napadu donio vodstvo gostima, a Karlo Lukačić dvicom izjednačio na 98:98. Napad Šibenke nije iskoristio Adnan Arslanagić, čiji šut za tri poena nije završio u košu, da bi sekundu prije kraja dvicom McGlynn donio veliku pobjedu Alkaru.