PREMIJERKA #23: Velika četvorka krenula pobjedama, Sonik promarširao Zabokom, Lovre Runjić MVP

Odigrano je 23.kolo, prvo iz trećeg dijela, bez ikakvih iznenađenja.

Kolo sa potpuno očekivanim rezultatima je iza premijerligaša. Velika četvorka je došla do novih pobjeda pa je tako Split slavio u Sinju, malo teže od očekivanog, dok je Zadar danas poslijepodne bio bolji iod Furnira. Cibona je slavila u Osijeku kod Vrijednosnica, dok je Gorica pomalo neočekivano lako prošla kroz Šibenik. Sonik je odličnom igrom u drugom dijelu potopio Zabok u gostima, dok Škrljevo nije imalo previše problema protiv Hermesa.

SPLITU BODOVI U SINJU, NO TEŽE OD OČEKIVANOG

Žuti su došli do pobjede u Sinju prilično teže od očekivanog. S obzirom na jačinu i širinu kadra te povratnika Iliju Đokovića, očekivalo se puno više od Splita od zaostatka za Alkarom na poluvremenu. Doduše, nije to bio neki veliki zaostatak (40:39), ali sigurno da nije bilo ugodno Karakašu i njegovim momcima. Treba se uzeti i u obzir i određena doza umora kod Splita, zbog zgusnutog rasporeda. Ipak, u trećoj četvrtini Split je doveo vodu na svoj mlin, poveo i održavao svoje vodstvo kroz cijelu četvrtinu, a i većim dijelom posljednje četvrtine, sve do posljednje minute kada je Alkar stigao na samo -3 (78:81). Onda je Čampara stavio tricu za goste i tako riješio pitanje pobjednika i potvrdio pobjedu Splita.

GORICA SUVERENO KROZ ŠIBENIK

Šibenčani su se sigurno nadali da će Gorica stići na Baldekin umorna od balona ABA 2 lige i da će pokušati doći do izjednačenja, no to se nije dogodilo. Gorica je kontrolirala rezultat i igru od samog početka, dobila je Sesarova ekipa sve četvrtine i domaća momčad nije imala nikakve šanse za preokretom i pobjedom. Gosti su dominirali u većini segmenata igre, ubacili su 13 trica, imali 21 asistenciju i samo 7 izgubljenih lopti pa se može reći da su imali minimalno slabih točki na ovoj utakmici te su zasluženo potvrdili ulogu favorita.

UMORNA CIBONA ODRADILA GOSTOVANJE U OSIJEKU

Cibona je u Osijek stigla nakon velike pobjede u Beogradu protiv Partizana, sa priličnom dozom umora, što se kod nekih igrača osjetilo već na startu utakmice, prije svih kod Tonija Nakića i Roka Prkačina. No, i takvi, odradili su zadatke na nivou. Domaćin je dočekao povratak Šveđanina Clarancea u svoje redove, no niti on nije mogao pomoći svojoj momčadi da izbjegne poraz. Kontrolirala je Cibona rezultat od samog početka, domaćin se primakao u nekoliko situacija na 5-6 poena zaostatka, no čim bi se malo približili Cibona bi stisnula gas i stvari bi se brzo vratile na početak. Darko Planinić je dominirao u reketu te bio prevaga na terenu na ovoj utakmici.

SONIK IZNENAĐUJUĆE LAKO PROŠAO KROZ ZABOK

Zadrani su vrlo dobru utakmicu u Zaboku i stigli do važne pobjede. Prvo poluvrijeme nije naslutilo da će utakmica otići u drugom dijelu u smjeru koji će već nakon deset minuta riješiti pitanje pobjednika. I upravo se to i dogodilo. Sonik je odigrao odličnu obranu, domaćina ostavio bez previše ideje u napadu i dozvolio mu samo devet poena, dok su oni sa druge strane inkasirali čak 27 i otišli na +21. Zabok je uspio u posljednjoj četvrtini samo smanjiti razliku, no za nešto više od toga nije bilo niti ideje, niti vremena.

ŠKRLJEVO BEZ PUNO PROBLEMA PROTIV HERMESA

Škrljevo je potvrdilo ulogu favorita protiv Hermesa, novom pobjedom. Prvi dio utakmice je prošao u dominaciji domaće momčadi, koja je imala na poluvremenu +8 i kontrolu utakmice. Gosti su uspjeli čak i dobiti treću četvrtinu sa dva razlike pa se u posljednjih deset minuta ušlo sa vodstvom Škrljeva 55:49. Vjerojatno je to razljutilo domaćeg trenera Rajkovića, čiji su momci ulaskom u posljednju četvrtinu stisnuli papučicu gasa i brzo pobjegli na više od deset razlike, a gosti su se definitivno tu pogubili. Na kraju su uspjeli ubaciti tek 8 poena i domaćinu je pripala uvjerljiva pobjeda.

ZADAR SIGURAN PROTIV FURNIRA

Zadar je u Zagreb doputovao bez Cartera, Onuakua te Mavre i to se na početku susreta itekako osjetilo. Furnir je od početka pružao dobar otpor, a Zadar je kontrolu rezultata, povoljnog, držao tricama. Samo +5 za Zadar im nije jamčilo nikakvu sigurnost za drugo poluvrijeme, dok je Furnir i dalje pružao dobru igru i stalno puhao za vratom Perinčićevoj momčadi. Ipak, u posljednjoj četvrtini, Zadar je pobjegao na desetak poena viška i to sačuvao do kraja utakmice i došao do nove pobjede.