PREMIJERKA #23: Zadar, Cibona i Split upisali pobjede, Šibenka razbila Alkar, Furniru produžetak protiv Brokera, Mavra MVP

Odigrano je 1.kolo u dvije lige, one za prvaka te one za ostanak.

LZP: Tri utakmice, tri domaće pobjede!

Što se tiče Lige za prvaka, pomalo i očekivano, domaćini su upisali sve tri pobjede. Cibona se dosta mučila sa Goricom da zaključi utakmicu, tako da treba odati priznanje i gostima koji su se borili tijekom cijele utakmice i pružili jako dobar otpor. Ipak, u završnici je Cibona malo pojačala tempo i došla do pobjede. Zadar na svom parketu nije imao previše problema protiv Zaboka, imala je momčad Srđana Helbicha na poluvremenu već +23 pa su u nastavku utakmice svi igrači domaće momčadi dobili određenu minutažu. Zanimljivo je bilo na Gripama, gdje je Split ugostio Cedevitu Junior, u dvoboju trećeplasirane i četvrtoplasirane momčadi. Zagrepčani su bolje ušli u susret, imali nakon prve četvrtine +3, a onda se Split “upalio” i dobio drugu četvrtinu 26:17. I u drugom poluvremenu domaća je momčad kontrolirala rezultat, imala dva puta +16, jednom +17 i u završnici samo potvrdila startnu pobjedu.

REZULTATI 1.KOLA:

Cibona-Gorica 74:69

Zadar-Zabok 91:76

Split-Cedevita Junior 74:64

LZO: Šibenka se prošetala Sinjem, Škrljevo sigurno kod kuće, Furnir nakon produžetka slomio Brokere!

Donji dio natjecanja otvorili su Alkar i Šibenka. Sinjani su se počeli navikavati na život bez Dominica Gilberta i ako je suditi po ovom susretu, neće im biti lako. Šibenčani su se bez Juraja Pleadina i Brune Rebića, ali sa debijem Amerikanca Devona Thomasa, relativno lako prošetali Sinjem. Na poluvremenu su imali +17, do kraja utakmice to još malo podigli i ostavili domaćina ispod 60 poena. Škrljevo je ugostilo posljednjeplasiranu Puntamiku i u utakmici na mali broj poena ipak došli do pobjede, iako su gosti na poluvremenu zaostajali samo za pola koša. No, za domaćina su stvari sjele na pravo mjesto u drugom poluvremenu, u kojem su bili precizni i koncentrirani u obrani i na kraju pobjedom otvorili ovaj dio natjecanja. Furnir i Vrijednosnice su zatvorili prvo kolo utakmicom sa dosta preokreta, koja je na kraju otišla u produžetak. Zagrepčani su imali tijekom drugog poluvremena nekoliko prilika zaključiti utakmicu, no sa nekoliko grešaka su vratili goste u susret, koji su u završnim minutama izborili produžetak. No, u njemu su se za domaćine u ključnim trenucima ukazali Filip Bjelanović i Lovro Mandalinić, koji su sa dvije trice u posljednje dvije minute riješili pitanje pobjednika.

Alkar-Šibenka 58:80

Adria Oil Škrljevo-Puntamika 64:54

Furnir-Vrijednosnice Osijek 83:74 (nakon produžetka)