PREMIJERKA #24: Cibona bolja od Cedevite u derbiju, domaćini u LZO nemilosrdni, Sven Smajlagić MVP

Odigrano je zanimljivo 2.kolo u Premijerki.

CIBONA NAKON PRODUŽETKA BOLJA OD CEDEVITE, UKIĆ POVUKAO SPLIT DO POBJEDE U DUBRAVI

Ligu za prvaka obilježio je derbi Cedevite i Cibone, odigran sinoć. Utakmicu je bolje otvorila Cedevita, no do kraja poluvremena Cibona je kreirala preokret i otišla sa prednošću na poluvrijeme. Istom igrom Cibosi su nastavili i u drugom dijelu, imali u posljednjoj četvrtini +14, no Kruno Simon je povukao svoju momčad u završnici i utakmica je otišla u produžetak. U njemu se nekoliko minuta gledala neizvjesna košarka, a onda je u završnici Cedevita zaredala sa promašajima, a posve neočekivano u vatru je gurnut 17-godišnji Luka Franeščević iz Cibone, koji je na 93:94 stavio hladnokrvno dva bacanja za +3 Cibone, Vito Kučić je promašio tricu za novi produžetak i Cibona je upisala pobjedu. Split je gostovao kod Furnira i kaskao veći dio utakmice, ponovno je Furnir bio u prilici “zapapriti” još jednom favoritu, no onda se u posljednjoj četvrtini za goste ukazao Roko Ukić i povukao seriju Žutih, kojom su prelomili utakmicu i upisali novu pobjedu. Zadar nije imao previše problema protiv Šibenke

DOMAĆINI NEMILOSRDNI U LIGI ZA OSTANAK

Dinamo i Zabok su odigrali zanimljivu utakmicu, u kojoj je domaća momčad sa novim trenerom htjela prekinuti niz poraza, što im je na kraju i uspjelo. Iako je Zabok imao vodstvo u posljednjoj četvrtini, pobjeda je ostala u Zagrebu pa je Vladimir Anzulović uspješno startao na klupi novog kluba. Gorica je protiv Alkara nastavila pobjednički niz, četvrtom pobjedom u isto toliko posljednjih utakmica, ali i prvim slavljem protiv Alkara u ovoj sezoni. Škrljevo je u svojoj dvorani dočekalo Bosco, sa željom za pobjedom, kako bi se upravo sa njima izjednačili na tablici, što im je na kraju i uspjelo pa sada sa njima i Goricom imaju isti omjer pobjeda i poraza te 31 bod na kontu.

PRVA PETORKA LIGE ZA PRVAKA:

1.Dominik Mavra (Furnir-Split)-14 poena (3/7 šut), 4 skoka, 10 asista, 1 osvojena-val 24

2.Arijan Lakić (Zadar-Šibenka)-12 poena (5/7 šut), 3 skoka, 9 asista, 3 osvojene, 1 blokada-val 24

3.Sven Smajlagić (Cedevita-Cibona)-25 poena (9/17 šut), 8 skokova, 1 asist, 2 osvojene-val 28

4.Lovro Mazalin (Cedevita-Cibona)-19 poena (7/11 šut), 11 skokova, 6 asista, 1 osvojena-val 28

5.Jamal Nelson (Furnir-Split)-18 poena (8/12 šut), 5 skoka, 2 asista, 3 osvojene-val 23

PRVA PETORKA LIGE ZA OSTANAK:

1.Karlo Uljarević (Gorica-Alkar)-18 poena (4/10 šut), 7 skokova, 5 asista, 2 osvojene-val 23

2.Derryck Thorton (Škrljevo-Bosco)-23 poena (5/17 šut), 4 skoka, 8 asista, 3 osvojene-val 21

3.Griffin Ramme (Škrljevo-Bosco)-17 poena (8/13 šut), 4 skoka, 3 asista, 2 osvojene-val 21

4.Ivan Novačić (Dinamo-Zabok)-24 poena (8/18 šut), 6 skokova, 3 asista, 1 osvojena-val 21

5.Luka Barišić (Škrljevo-Bosco)-12 poena (3/9 šut), 6 skokova, 2 asista, 1 osvojena, 1 blokada-val 15