PREMIJERKA #24: Zadar deklasirao Cibonu, Zabok iznenadio Cedevitu, tri pobjede domaćina u LZO, Josip Barnjak MVP kola

Donosimo pregled 2.kola Lige za prvaka i ostanak.

LZP: Zadar deklasirao neprepoznatljivu Cibonu, Splitu pobjeda kod Gorice, Zabok šokirao Cedevitu

Derbi kola igran je na Višnjiku, no na kraju to nije bilo niti D od derbija. Cibona je u Zadar stigla bez Amara Gegića, trenutno svog najboljeg igrača, dok je viroza pokosila i Tonija Nakića pa se to itekako osjetilo na terenu. Zadar je dominirao od početka susreta i njegova je razlika rasla iz minute u minutu, sterilna Cibona nije nikako pronalazila napadački ritam, čemu i svjedoči samo 52 ubačena poena i Zadar se lakše od očekivanog prošetao do nove pobjede. Gorica je bila domaćin Splitu, sa nadom da će prekinuti niz od tri ovosezonska poraz od momčadi Srđana Subotića. I dobro su parirali velik dio utakmice, Spit je dugo tražio pravi ritam, a na kraju ga je pronašao u samoj završnici susreta, kada su preokretom došli do važne pobjede, koja ih drži u vrhu tablice sa istim brojem bodova kao i Zadar. Za iznenađenje kola probrinuo se Zabok, koji je na svom terenu bio bolji od Cedevite Junior, koja je otprilike pružila sličnu igru kao Cibona u Zadru, neprepoznatljivu. Koliko su loši bili posvjedočit će i podatak da ih je Zabok dobio bez Antonia Črnjevića i Jure Gunjine, svojih najboljih igrača. No, kako to obično biva u ovakvim situacijama, iskočili su neki drugi igrači, prije svih braća Buljević, Lovro i Lukša, koji su završili i u najboljoj petorci kola.

PRVA PETORKA LIGE ZA PRVAKA:

1.Dominik Mavra (Zadar-Cibona)-16 poena (4/5 šut), 4 skoka, 9 asista, 1 ukradena-val 27

2.Shannon Shorter (Gorica-Split)-22 poena (6/11 šut), 4 skoka, 5 asista, 1 blokada-val 24

3.Lukša Buljević (Zabok-Cedevita)-20 poena (5/13 šut), 10 skokova, 5 asista, 1 ukradena, 1 blokada-val 26

4.Domagoj Vuković (Zadar-Cibona)-14 poena (6/14 šut), 13 skokova, 1 ukradena, 1 blokada-val 20

5.Lovro Buljević (Zabok-Cedevita)-16 poena (5/8 šut), 8 skokova, 2 asista, 1 ukradena-val 21

TABLICA LIGE ZA PRVAKA:

LZO: Tri pobjede domaćina, Vrijednosnice Alkaru nanijele drugi uvjerljivi poraz u nizu, Sonik pokazuje znakove buđenja

Sve zanimljivije postaje i u Ligi za ostanak. Škrljevo je pobjedom nad Furnirom prilično odmaklo od ostatka pratnje i sada već možemo reći da su u najboljoj poziciji za završe na jednom od dva mjesta koje vode u play-off. Josip Barnjak je odigrao odličnu utakmicu i bio detonator svega dobrog što je proizlazilo iz njihovih redova, što mu je donijelo titulu MVP-a cijelog kola. Šibenka se nadala da će kod Sonika uzeti bodove, ali i potvrditi odlično odrađenu utakmicu u Sinju u prošlom kolu, ali od toga nije bilo ništa. Nakon neizvjesnog prvog poluvremena, Sonik je kroz treću četvrtinu došao do prednosti od 10 poena, a onda to održavao kroz posljednju četvrtinu. Šibenka je u 37.minuti došla na 78:75, no domaći su tricom Marka Prskala i dvicom Tonija Ćutuka pobjegli ponovno na razliku, koju su uspjeli sačuvati do kraja utakmice. Odličan i nezaustavljiv za goste bio je Emilio Banić, posljednje pojačanje Puntamike, koji je ubacio čak 30 poena, uz samo tri promašaja iz igre. Posljednju utakmicu kola odradili su jučer u Osijeku Vrijednosnice i Alkar. Izuzetno važna utakmica za obje ekipe, otišla je na stranu domaćih, koji su tako prekinuli niz od pet uzastopnih poraza u Premijer ligi. Osječani su odlično ušli u utakmicu, dobili prvu četvrtinu 31:16, a onda su se gosti nakon nekoliko izmjena i ulaska mladih igrača u igru probudili i do poluvremena se potpuno vratili u utakmicu. Ipak, u drugom poluvremenu je domaća momčad znatno podigla agresivnost u obrani, gdje se gosti nisu najbolje snašli i na početku posljednje četvrtine domaćin je prelomio i definitivno utakmicu. Odlični su bili Đorđe Topolović, Vito Porobić i Matej Perković kod domaćih, koji su odličnom obranom potpuno iz igre “izbacili” najboljeg strijelca lige, Patricka McGlynna (12 poena).