PREMIJERKA #25: Zadru derbi protiv Splita, Gorica šokirala Cedevitu, Sonik novom pobjedom među “živima”, Pavao Paić MVP kola

Donosimo pregled zbivanja u 3.kolu Premijer lige.

LZP: Zadar u derbiju kola slavio na Gripama, Gorica šokirala Cedevitu Junior, Cibona na mišiće protiv Zaboka

Derbi kola igran je na Gripama, gdje je Split ugostio Zadar. Split je bio bolja momčad u prvom poluvremenu, nakon kojeg je imao vodstvo od šest razlike, a onda je Zadar kroz treću četvrtinu sve vratio na početno stanje. U završnici utakmice, Split je imao gotovo sve u svojim rukama, minutu i pol prije kraja četiri poena viška, no Zadar je preko Justina Cartera i Pavla Marčinkovića kreirao preokret, Carter je još uspio i blokirati šut Shannona Shortera, a Antonio Jordano je sa linije slobodnih bacanja potvrdio pobjedu. Cibona je Zabok shvatila maksimalno ozbiljno, iako su gosti pružili prilično dobar otpor, no mjesta za iznenađenje nije bilo i Vukovi su upisali toliko željenu pobjedu, nakon tri vezana poraza u oba natjecanja u kojima igraju. Gorica je kod Cedevite Junior stigla sa samo osam igrača, no takvi su bili sposobni kreirati sjajan preokret u posljednjoj četvrtini. Cedevita je imala i +17, no to nije znala spasiti i Gorica je došla do velike pobjede te tako gurnula Cedevitu u treći poraz u nizu, kojom je momčad Damira Mulaomerovića malo izgubila korak sa vodećim trojcem.

REZULTATI 3.KOLA:

Split-Zadar 77:78

Cedevita Junior-Gorica 75:77

Cibona-Zabok 106:83

PRVA PETORKA LIGE ZA PRVAKA:

1.Dominik Mavra (Split-Zadar)-19 poena (6/11 šut), 3 asista, 8 skokova-val 23

2.Jose Vildoza (Cibona-Zabok)-18 poena (6/10 šut), 4 skoka, 5 asista, 1 ukradena-val 24

3.Justin Carter (Split-Zadar)-15 poena (5/13 šut), 11 skokova, 5 asista, 2 blokade-val 24

4.Nathan Reuvers (Cibona-Zabok)-24 poena (7/10 šut), 6 skokova, 1 asist, 2 ukradene, 2 blokade-val 29

5.Dino Cinac (Cedevita-Gorica)-19 poena (6/13 šut), 11 skokova, 1 asist, 1 ukradena-val 23

TABLICA LIGE ZA PRVAKA:

LZO: Alkar se protiv Škrljeva vratio pobjedama, Šibenka slomila Brokere u posljednjoj četvrtini, Sonik uzeo važne bodove kod Furnira

Košarkaši Alkara su se nakon dva uvjerljiva poraza vratili pobjedama, slavljem protiv oslabljenog Škrljeva (nedostajao Josip Barnjak). Sinjani su od početka kontrolirali igru i rezultat te ostavili goste bez ikakvih šansi za pobjedom. Šibenka i Vrijednosnice su odigrali jednu zanimljivu utakmicu (53:53 poluvrijeme), da bi domaćin tek u drugoj polovici drugog poluvremena uspio slomiti goste, za koje je jedan od njihovih najboljih igrača u posljednje vrijeme, Makoi Anyiarbany odigrao tek nešto više od minute pa se i rotacija suzila. Sa druge strane, Šibenka je imala raspoložen trojac u svojim redovima, Paić-Arslanagić-Thomas, koji je bio previše za goste na kraju. Sonik je pokazao još jednom da ipak ima u njemu života te je uzeo još jednu pobjedu u ovom dijelu sezone, ovoga puta na gostovanju kod Furnira te se tako vratio u život. Njihovom pobjedom se još više zakomplicirala situacija u ligi za ostanak, gdje je sada čak pet ekipa unutar razlike od jednog boda.

Alkar-Adria Oil Škrljevo 88:65

Šibenka-Vrijednosnice Osijek 99:83

Funir-Sonik 67:73