PREMIJERKA #27: Favoriti pobjeđivali, treća uzastopna pobjeda Šibenke, Vrijednosnice propustile prvu priliku, Patrick McGlynn MVP

Premijerligaši su odradili 5.kolo ovog vikenda.

LZP: Cibona fantastičnim preokretom pobjedila Cedevitu, Zadar i Split rutinski protiv Gorice, odnosno Zaboka

Cibona je nakon preokreta protiv Splita, još jednom u našem prvenstvu nadoknadila veliki zaostatak, ovoga puta protiv Cedevite. Momčad Damira Mulaomerovića si je dozvolila da prosuje veliku prednost sa poluvremena (25:44), ali i sa početka drugog poluvremena (25:46). Cibona je drugo poluvrijeme podigla agresivnost i tu se Cedevita pogubila, Vukovi dobili krila i malo po malo stizali zaostatak. I onda je u posljednjoj četvrtini Cibona serijom 18:0 preuzela vodstvo, ostavila Cedevitu u posljednjoj četvrtini sedam i pol minuta bez poena i na kraju uzela pobjedu. Gorica se nadala da bi u svojoj dvorani mogla malo pomrstiti račune Zadru, no to se nije dogodilo. Zadrani su odradili i ovu obavezu “na mišiće” te nisu dozvolili nikakvo iznenađenje, ali svakako treba odati priznanje domaćinu na vrlo dobrom otporu. Zabok je gostovao na Gripama i nije se dobro proveo, s obzirom da je Split ubacio čak 17 trica i na kraju čak 110 poena i upisao uvjeljivu pobjedu.

PRVA PETORKA LIGE ZA PRVAKA:

1.Roko Leni Ukić (Split-Zabok)-24 poena (8/17 šut), 3 skoka, 6 asista-val 24

2.Jose Vildoza (Cibona-Cedevita)-17 poena (4/9 šut), 2 skoka, 5 asista, 5 ukradenih-val 22

3.Justin Carter (Gorica-Zadar)-20 poena (8/12 šut), 12 skokova, 3 asista, 2 ukradene-val 30

4.Lovre Runjić (Split-Zabok)-19 poena (7/12 šut), 3 skoka, 3 asista, 1 ukradena, 2 blokada-val 21

5.Roko Prkačin (Cibona-Cedevita)-17 poena (6/11 šut), 8 skokova, 2 asista, 2 ukradene-val 16

TABLICA LIGE ZA PRVAKA:

LZO: Škrljevo u drugom poluvremenu preokrenulo u Osijeku, Šibenki treća pobjeda u nizu, Alkar bolji od Sonika uz 35 poena McGlynna

Osječke Vrijednosnice su imale protiv Škrljeva prvu od četiri prilike da na domaćem terenu u slijedećih pet utakmica polako pobjegnu sa začelja tablice. I dobro su krenuli, imali vodstvo u prvom poluvremenu i dobar ritam, no u drugom dijelu su se razigrali Toni Jelenković i Josip Barnjak, uz nadogradnju Ivana Vrgoča i na kraju potpuno preokrenuli rezultat i ostvarili pobjedu. Osječani su se tako uveli u velike probleme ovim porazom, a na ruku im je tek jednim dijelom i išao rezultat iz Sinja, gdje je Alkar na krilima pucački raspoloženog Patricka McGlynna i njegovih 35 poena, savladan Sonik, koji tako nije iskoristio priliku da pobjegne Vrijednosnicama. Šibenka je na Baldekinu bila bolja od Furnira, prilično uvjerljivo pa je tako domaćin svoj niz pobjeda proširio na tri, dok je Furnir na četiri vezana poraza.