PREMIJERKA #28: Favoriti ponovno sigurni u LZP, Šibenki četvrta u nizu, Furniru važni bodovi u Osijeku, Josip Barnjak MVP

Donosimo pregled 6.kola Premijer lige.

LZP: Split i Zadar bez većih problema protiv Cedevite i Zaboka, Cibona u drugom poluvremenu preokrenula protiv Gorice

Zadar je gostovao kod Zaboka sinoć i bez većih problema došao do nove pobjede te potvrdio odličnu formu, nije momčad Srđana Helbicha imala težak posao, kvaliteta je ipak za nekoliko nijansi veća. Cedevita je uvjerljivim domaćim porazom od Splita produžila svoju krizu te i dalje traži put do prve pobjede u Ligi za prvaka, dok je Gorica nakon vodstva u prvom poluvremenu protiv Cibone, ipak pala u nastavku, Cibona je serijom 14:3 sredinom treće četvrtine preuzela kontrolu nad utakmicom i rezultatom i mirno ju privela kraju.

REZULTATI 6.KOLA:

Zabok-Zadar 87:105

Gorica-Cibona 70:85

Cedevita Junior-Split 64:86

PRVA PETORKA LIGE ZA PRVAKA:

1.Lovro Gnjidić (Gorica-Cibona)-11 poena (4/5 šut), 3 skoka, 6 asista, 1 blokada-val 19

2.Dominik Mavra (Zabok-Zadar)-22 poena (6/9 šut), 3 skoka, 10 asista-val 28

3.Mateo Drežnjak (Gorica-Cibona)-10 poena (5/9 šut), 1 skok, 10 asista, 2 ukradene, 1 blokada-val 19

4.Pavle Marčinković (Zabok-Zadar)-16 poena (6/10 šut), 5 skokova, 2 asista, 1 ukradena-val 20

5.Karlo Žganec (Cedevita-Split)-12 poena (5/6 šut), 5 skokova, 3 asista, 1 ukradena, 1 blokada-val 21

TABLICA LIGE ZA PRVAKA:

LZO: Furnir uzeo sebi, a Vrijednosnicama otkinuo važne bodove, Šibenki četvrta u nizu, Škrljevo uzelo sve kod Puntamike

Furnir je prekinuo niz poraza pobjedom u Osijeku, koji se sada nalazi i dalje na posljednjoj poziciji i u iznimno teškoj situaciji pred posljednja četiri kola. Škrljevo nije imalo previše problema u Zadru kod Puntamike, od početka utakmice Rajkovićeve trupe su uspostavile svoj ritam, a kada Josip Barnjak igra na svom uobičajenom nivou, momčad većinom pobjeđuje. Šibenka je protiv oslabljenog Alkara (nije igrao McGlynn) odradila gotovo sav posao već u prvoj četvrtini (28:8) i upisala četvrtu pobjedu u nizu, za skok na toliko željeno 7.mjesto na tablici, posljednje koje vodi u play-off.

Vrijednosnice Osijek-Furnir 79:90

Sonik Puntamika-Adria Oil Škrljevo 68:83

Šibenka-Alkar 81:61