PREMIJERKA #3: Četiri domaće pobjede, Split teško kroz Dubrovnik, Ivan Perasović MVP

Premijerligaši su odradili među kolo, uz jednu odgođenu utakmicu pa smo tako imali pet susreta u tri dana.

Među kolo igrano je od utorka do četvrtka, a zbog obaveza Šibenke i Cedevite Junior u ABA 2 ligi, baš je njihov međusobni susret odgođen. U pet utakmica koje su igrane iznenađenja nije bilo pa su tako favoriti došli do pobjeda bez većih napora.

DINAMO-BOSCO 106:61

Prvi susret 3.kola igrala su dva kluba iz Zagreba, a već po tradiciji, utakmica je bila lišena rezultatske neizvjesnosti te se pobjednik već znao unaprijed. Josip Sesar, trener Dinama, u ovom je susretu iskoristio priliku da svim igračima da minutažu, od iskusnijih igrača nitko nije igrao više od 25 minuta, a svi koji su igrali su se i upisali u strijelce. Bosco i dalje skuplja iskustvo, ali nažalost i negativnu koš razliku.

CIBONA-ŠKRLJEVO 76:58

Cibona je ugostila Škrljevo u standardnim problemima koji ju prate od početka lige, no i takvi su bez većih problema došli do pobjede protiv gostiju, čiji su Amerikanci odigrali ispod svakog nivoa, što je sigurno uvelike olakšalo posao domaćoj momčadi, bar u nekom smislu konkurentnosti. Karlo Uljarević je jučer bio jedini sposoban koliko toliko se nositi sa Ciboninim igračima, upisao je i double-double učinak, no nitko ga nije uspio značajnije pratiti pa su šanse za nekakvim eventualnim iznenađenjem u Draženovom domu bile nemoguće.

DUBRAVA-ZABOK 95:88

Zanimljivu utakmicu vidjeli smo u Dubravi, gdje su obje ekipe tražile put ka prvoj pobjedi u sezoni. Neizvjesno prvo poluvrijeme prošlo je u znaku domaće momčadi, iako su gosti u prvoj četvrtini imali u jednom trenutku i +6, no domaćin je predvođen Tonijem Ročakom uspio okrenuti vodu na svoj mlin pa se na poluvrijeme otišlo vodstvom od +6 za Dubravu. Domaćin je utakmicu prelomio u trećoj četvrtini, gdje su pobjegli u jednom trenutku i na +14, na startu posljednje i na +18. Zabok je u završnici uspio tek ublažiti poraz, no i dalje su na začelju tablice, bez pobjede u tri kola.

ZADAR-ALKAR 106:73

Zadar se lako obračunao sa gostima iz Sinja, koji su nakon uvodne pobjede u Dubravi, upisali dva poraza, no treba reći da ih ni raspored nije mazio te su ih upisali protiv Zadra i Cibone. Sinoć je Danijel Jusup dao nešto više prilike mlađim igračima, koji su spremno odgovorili za zahtjeve, pa je tako najbolji pojedinac u pobjedi bio raspoloženi Krševan Klarica. Zadrani su već u prvoj četvrtini imali +17, do poluvremena +23 i riješenu utakmicu. Do kraja utakmice Zadar nije popuštao papučicu sa gasa pa je tako Alkar kući otišao sa minusom od 33 razlike…

DUBROVNIK-SPLIT 72:76

Split je slavio i u trećem ovosezonskom nastupu u Premijer ligi i to na gostovanju u Dubrovniku, koji je pružio vrlo dobar otpor. Prvu četvrtinu u svoju je korist riješila momčad sa Gripa, da bi domaćin uhvatio pravi ritam sredinom druge četvrtine pa su tako u drugoj polovici prvog poluvremena igrači Ivana Perinčića imali +6 (32:26). Ipak, na poluvrijeme se otišlo sa minimalnim vodstvom Splita, koji je taj ritam držao sve do sredine treće četvrtine, kada je Dubrovnik opet kreirao preokret i držao svoje vodstvo sve do uvodnih minuta posljednje četvrtine. Žuti su tada preuzeli konce igre, preokretom došli do 4-5 poena prednosti koje su održavali sve do kraja utakmice.

1.Edward Shelton (Dubrovnik-Split)-20 poena (9/13 šut), 7 skokova, 2 asista, 3 osvojene, 1 blokada-val 29

2.Krševan Klarica (Zadar-Alkar)-16 poena (5/11 šut), 11 skokova, 8 asista, 1 osvojena, 1 blokada-val 27

3.Ivan Perasović (Cibona-Škrljevo)-25 poena (11/20 šut), 12 skokova, 4 asista, 2 osvojene, 2 blokade-val 32

4.Toni Ročak (Dubrava-Zabok)-28 poena (11/17 šut), 7 skokova, 2 asista, 2 osvojene, 1 blokada-val 28

5.Ivan Nakić-Vojnović (Dinamo-Bosco)-19 poena (7/8 šut), 6 skokova, 1 asist, 1 osvojena, 3 blokade-val 25

1.Karlo Uljarević (Cibona-Škrljevo)-27 poena (7/10 šut), 10 skokova, 4 asista, 3 osvojene-val 35

2.Adem Mekić (Zadar-Alkar)-15 poena (5/11 šut), 8 skokova, 7 asista, 3 osvojene-val 24

3.Mihael Kos (Dubrava-Zabok)-20 poena (9/13 šut), 6 skokova, 3 asista, 2 osvojene, 1 blokada-val 27

4.Ivan Vrgoč (Dinamo-Bosco)-14 poena (5/7 šut), 8 skokova, 2 asista, 4 osvojene, 1 blokada-val 23

5.Dino Cinac (Dubrava-Zabok)-20 poena (9/19 šut), 11 skokova, 4 asista, 3 osvojene, 1 blokada-val 26