PREMIJERKA #3: Ciboni derbi protiv Cedevite, Split i dalje maksimalan, Alkar osvojio Zabok, Ivan Novačić MVP

Pregled 2.kola HT Premijer lige kroz rubriku Premijerka.

Odigrano je 3.kolo u Premijer ligi, u kojem bilježimo 3 pobjede domaćina i 3 pobjede gostiju.

Derbi kola igrali su Cedevita Junior i Cibona, a slavili su Vukovi. Nakon izjednačen tri četvrtine, uz laganu dominaciju Cibone, igrači Josipa Sesara slomili su domaćina u posljednjih deset minuta, ostavili ih na 12 poena i na kraju slavili sa visokih +21. Split nije imao previše problema protiv Furnira na Gripama, došli su Žuti do treće pobjede u tri kola i jedini su na vrhu tablice sa maksimalnim učinkom.

Škrljevo je još jednom favoritu pružilo odličan otpor. Zadru je trebalo dugo dok slomi žilavu momčad Damira Rajkovića, koja je unatoč nekim hendikepima sa kojima se susreće u ovoj sezoni, tu mislim prije svega na neiskustvo u ekipi, pokazala da može igrati i protiv puno jačih protivnika. Šibenka se relativno lako prošetala kroz Veliku Goricu. Nakon izjednačene prve četvrtine, u slijedeće dvije vidjeli smo dva potpuno drugačija raspoloženja, loše kod Gorice i odlično kod Šibenke, koja je na kraju odjurila na visokih +23.

Zabok je i nakon tri kola na dnu tablice, sa tri poraza. Momčad Jakše Vulića doživjela je novi poraz i to na svom terenu, od Alkara, koji je tako povezao dvije pobjede, nakon Gorice pa sada Luka Bujas ima dodatnu dozu samopouzdanja za sebe i svoje momke. Zagrebački obračun novih premijerligaša, Dinamo-Bosco, pripao je Dinamu, koji je na krilima iskusnih Ivana Novačića i Hrvoja Garafolića, stigli do sigurne pobjede, druge u sezoni. Bosco i dalje čeka na prvu pobjedu u sezoni.

REZULTATI 3.KOLA:

Zadar-Škrljevo 81:76 (Božić 17, Lakić 14 / Jelić 17, Ramme 17)

Split-Furnir 90:73 (Kalajžić 24, Shorter 20 / Hollingsworth 24, Bošnjak 15)

Dinamo-Bosco 107:89 (Novačić 33, Garafolić 21 / Krajnović 16, P.Babić 16)

Gorica-Šibenka 77:100 (Cinac 18, Mikšić 10, Batur 10 / Paić 19, Klarin 19)

Cedevita Junior-Cibona 67:88 (Mustapić 13, Marčinković 10, Ciani 10 / Mazalin 19, Baković 14)

Zabok-Alkar 75:80 (Kučan 18, Garrett 16 / Brock 29, Lisica 14)

1.George Brock (Zabok-Alkar)-29 poena (8/20 šut), 7 skokova, 4 asista, 3 osvojene-val 28

2.Shannon Shorter (Split-Furnir)-20 poena (8/15 šut), 10 skokova, 3 asista, 3 osvojene-val 27

3.Hrvoje Garafolić (Dinamo-Bosco)-21 poen (6/10 šut), 12 skokova, 3 asista, 2 ukradene-val 29

4.Ivan Novačić (Dinamo-Bosco)-33 poena (12/19 šut), 3 skoka, 2 asista, 1 ukradena-val 30

5.Pavao Paić (Gorica-Šibenka)-19 poena (5/12 šut), 8 skokova, 7 asista-val 25

1.Mate Kalajžić (Split-Furnir)-24 poena (10/12 šut), 2 asista, 2 osvojene-val 25

2.Bruno Rebić (Gorica-Šibenka)-15 poena (6/7 šut), 1 skok, 2 asista, 2 osvojene, 1 blokada-val 20

3.Antonio Klarin (Gorica-Šibenka)-19 poena (6/8 šut), 2 skoka, 3 asista, 1 osvojena-val 21

4.Lovro Mazalin (Cedevita-Cibona)-19 poena (8/9 šut), 5 skokova, 1 asist, 1 osvojena-val 19

5.Karlo Žganec (Zadar-Škrljevo)-6 poena (3/5 šut), 8 skokova, 9 asista, 1 osvojena-val 20