PREMIJERKA #3: Škrljevo slavljenički i kroz Osijek za vrh tablice, Cibona potopila Goricu, Zaboku prva pobjeda

Odigrano je 3.kolo u novoj sezoni Premijerke u kojoj je bilo nekoliko zanimljivih rezultata.

Nakon trećeg kola nove sezone imamo prilično zanimljivu i neočekivanu situaciju na tablici, što pokazuje u kojem bi smjeru mogla ići sezona, iako je posve rano za bilo kakve prognoze.

CIBONA OSTAVILA GORICU NA -30

Cibona je u mini derbiju slavila protiv Gorice sa visokih 30 razlike. Sesarova momčad se dobro držala prvo poluvrijeme, iako je već i tada imala zaostatak od 10 poena razlike. I onda je u trećoj četvrtini Jovanovićeva momčad ubacila u šestu brzinu, pretrčala Goricu i za tri i pol minute odjurila na 20 razlike. Iz tog ponora Gorica se nije uspjela vratiti, Cibona je u tom uraganu otišla i na 28 na kraju treće i otklonila bilo kakvu rezultatsku neizvjesnost. Ubacili su domaći igrači u tih deset minuta čak 33 poena, gosti samo 14 i bilo je samo pitanje sa kolikom razlikom će Cibona slaviti…

ŠKRLJEVO SLAVLJENIČKI I KROZ OSIJEK

Bio je ovo susret ekipa koje u prva dva kola nisu doživjele poraze, a na maksimalnom učinkom ostala je ekipa Škrljeva. Neizvjesno i zanimljivo prvo poluvrijeme pripalo je minimalno gostima, a domaćin se već u tim trenucima mučio sa vanjskim šutom. Sve je to došlo na naplatu u trećoj četvrtini, u kojoj su ubacili samo 11 poena, a primili 21, što je goste odvelo na dvoznamenkastu prednost i veliku priliku za trećom pobjedom. To se i dogodilo, gosti su do kraja utakmice čuvali svoje sigurno vodstvo te došli do treće pobjede u sezoni. Ponovno je trojac Jelenković-Barnjak-Adway bio najzaslužniji za pobjedu, iako je u momčadi bilo čak 6 igrača sa dvoznamenkastim brojem poena pa se Rajković može pohvaliti sa kvalitetnom širinom kadra.

ZABOK SERIJOM 10:0 DO POBJEDE U ŠIBENIKU

Šibenka i Zabok su odmjerili snage na Baldekinu, a bio je to susret dvaju momčadi koje do sada nisu okusile slast pobjede. Vidjelo se od početka da će mali detalji tamo odlučiti pobjednika, a Zabok je za nijansu bio bolja ekipa u prvom poluvremenu. Šibenka je naznake buđenja pokazala u trećoj četvrtini, gdje su posebno dobri bili u obrambenom dijelu i ništa nije nagovještavalo u potpuni preokret koji se dogodio u posljednjoj četvrtini. Kao da su domaći igrači prerano zaključili utakmicu, dok je Zabok u završnici krenuo na sve ili ništa, što im se na kraju i isplatilo. Odličnom serijom čak 10:0 u posljednje tri minute, gosti su kreirali preokret i kada su poveli, vodstvo više nisu ispuštali do kraja utakmice te su sa Baldekina otišli visoko podignutih ruku.

SONIK JE DUGO LOMIO ALKARA, ZA DRUGU POBJEDU U SEZONI

Alkar je protiv Sonika tražio prvu pobjedu u sezoni i to na domaćem terenu, no loše su ušli u utakmicu, što ih je na kraju i koštalo. Gosti su ubacili u prvoj četvrtini čak 28 poena i već tu stekli prednost od 13 poena, no ta se prednost istopila u drugoj četvrtini, koju je Alkar dobio 20:9. Početak drugog poluvremena je protekao u igri koš za koš, uz konstantno vodstvo gostiju, koji unatoč tome nisu uspjevali slomiti domaćina i riješiti pitanje pobjednika prije posljednje četvrtine. Ključni trenutak dogodio se na početku posljednje četvrtine, kada je Alkar u prve četiri minute ostao bez ubačenog koša, gosti otišli na +10 i povratka za Trninićevu momčad više nije bilo.

ZADAR NA ISKUSTVO PROTIV CEDEVITE JUNIOR

Zadar je u Jazinama ugostio Cedevitu Junior, nakon uvjerljivog poraza u ABA ligi od Studentskog Centra, no nisu imali previše problema protiv mlade momčadi iz Zagreba. Imao je Zadar +10 nakon prve četvrtine, zatim i +16 sredinom druge. Definitivno pitanje pobjednika Zadar je riješio u trećoj čertvrtini kada su imali i najvećih +18. U posljednjoj četvrtini prednost je otišla i preko 20 razlike i momčad Damira Mulaomerovića je morala potpisati prvu kapitulaciju u sezoni…

SPLIT SIGURAN PROTIV FURNIRA SA SAMO OSAM IGRAČA

Split je protiv Furnira rotirao samo osam igrača, što se osjetilo već na početku utakmice. Nije bilo Roka Ukića i Amerikanca Trea McLeana, dok Darko Bajo nije ulazio u igru. Furnir je iznenadio Split i imao nakon prve četvrtine vodstvo 17:14, no onda se Split razbudio i preko raspoloženog Tonija Perkovića, preuzeo konce igre i prešao u vodstvo. Može se reći da je domaćin cijelo vrijeme bio “tu negdje” i nije dozvoljavao gostima da odu na preveliku razliku, iako je bilo teško očekivati da će se dogoditi senzacija, no Split se na kraju itekako dobro namučio da bi došao do pobjede. Perković je na kraju bio prevaga, šutirao je trice 5/11 i ubacio na kraju 27 poena, što je bilo sasvim dovoljno za novu pobjedu Subotićeve momčadi.