PREMIJERKA #3: Splitu derbi sa Cedevitom, Kvarner bolji od Dubrovnika, Jeremy Shaw MVP

Odigrano je 2.kolo Premijerke, a mi vam donosimo pregled cijelog kola.

Nakon 3.kola na vrhu tablice imamo Zadar i Split, dvije ekipe koje su za sada ne poražene, dok na dnu tabore Vrijednosnice i Dubrovnik, koji i dalje nisu okusili slast pobjede.

U derbiju kola, sinoć, igrali su Cedevita i Split, obje ekipe bez važnih igrača, a utakmica je odlučena u trećoj četvrtini u kojoj su se gosti bolje snašli te su si trasirali put ka pobjedi. Žuti su u tom periodu otišli na dvoznamenkastu prednost, koju su održavali do kraja utakmice. Cibona je slavila na Baldekinu, puno boljom igrom u drugom poluvremenu, u kojem su slomili domaćina i na kraju upisali drugu pobjedu u sezoni.

Zadar jučer nije imao previše problema na svom parketu protiv Dubrave, upisali su Jusupovi momci novu uvjerljivu pobjedu, a u strijelce su se upisali svi igrači iz zapisnika. Kvarner je na krilima Marinellija slavio na teškom gostovanju u Dubrovniku, koji i dalje ne zna za pobjedu u ovoj sezoni.

Dinamo je dočekao Vrijednosnice i upisao pobjedu, iako su gosti dobar dio utakmice dobro parirali, no u posljednjoj četvrtini momci Vanje Miljkovića su dodali gas, dobili taj period igre 27:16 i tako ostavili goste “na nuli”, a sebi priskrbili drugu ovosezonsku pobjedu. Prvu u ovoj sezoni upisao je Alkar, koji je na svom parketu bio bolji od Zaboka. Imali su gosti sve u svojim rukama na kraju treće, a i pred kraj posljednje četvrtine, no u posljednje tri minute domaćin je napravio seriju 10:1, kojom je došao do pobjede.

1.Paolo Marinelli (Dubrovnik-Kvarner)-33 poena (10/22 šut), 6 skokova, 1 osvojena-val 26

2.Jeramy Shaw (Alkar-Zabok)-27 poena (10/13 šut), 7 skokova, 3 asista, 3 osvojene-val 32

3.Peter Jok (Šibenka-Cibona)-32 poena(12/21 šut), 5 skokova, 4 asista-val 31

4.Tyler Wahl (Zadar-Dubrava)-19 poena (9/13 šut), 14 skokova, 3 asista, 2 osvojene-val 26

5.Filip Kraljević (Dinamo-Vros)-19 poena (8/13 šut), 12 skokova, 2 asista, 2 osvojene, 2 blokade-val 28

1.Martin Junaković (Šibenka-Cibona)-24 poena (9/15 šut), 1 skok, 4 asista, 2 osvojene, 1 blokada-val 22

2.Milan Lužaić (Alkar-Zabok)-22 poena (7/11 šut), 4 skoka, 2 asista-val 20

3.Vladimir Mihailović (Zadar-Dubrava)-25 poena (8/14 šut), 2 skoka, 2 asista, 1 osvojena-val 21

4.Emil Savić (Alkar-Zabok)-15 poena (4/8 šut), 8 skokova, 4 asista, 1 osvojena-val 20

5.David Škara (Cedevita-Split)-14 poena (6/7 šut), 7 skokova, 4 asista, 3 osvojene-val 24