PREMIJERKA #3: Uljarević srušio Zadar, Split se provukao u Osijeku, Tomislav Cvitković MVP

Zanimljivo je bilo u trećem kolu Premijer lige.

Nakon trećeg odigranog kola, samo je Gorica ostala na stopostotnom učinku, dok je Hermes Analitica jedina koja nije okusila slast pobjede. Idemo redom…

ULJAREVIĆ SA ZVUKOM SIRENE SRUŠIO ZADAR

Kaže stara izreka, “Tko će kome, nego svoj svome”. Tako je nekako otprilike izgledala završnica derbija Gorica-Zadar. Pri rezultatu 70:70 gosti su imali napad za eventualnu pobjedu, no izveli su ga prilično traljavo, domaćin je uhvatio skok i lopta je u kontranapadu došla do Karla Uljarevića, koji je fintom izbacio dvojicu obrambenih igrača i sa zvukom sirene pogodio dvicu za veliko slavlje svoje momčadi. Što se same utakmice tiče, ona je protekla sa malim brojem poena, a Gorica je ponovno, kao i protiv Splita, pružila nešto bolju igru od Zadra i imala +5 nakon prvih dvadeset minuta. Zadar se probudio malo u trećoj četvrtini, koju je na kraju i dobio te preokrenuo rezultat u svoju korist, no u zadnjih pet minuta obje su se momčadi izmjenile nekoliko puta u vodstvima, da bi domaćin na kraju imao više sreće i tako stigao do treće pobjede iz isto toliko utakmica.

CIBONA LAKO PROTIV ŠIBENKE

Cibona nije imala previše problema protiv Šibenke. Čak 32 poena nakon prvih deset minuta, dovoljno govore kakvu je dominaciju imala Velićeva momčad, koja je na poluvrijeme otišla sa plusom od čak 20 razlike. Ta je razlika u drugom dijelu još rasla, do konačnih +29. Velić je dao priliku svim svojim igračima, a svi su se uspjeli upisati u strijelce. Šibenku raspored nije mazio na početku ove sezone, s obzirom da su u prvom kolu gostovali u Zadru i upisali poraz, no sada ih bar na kratko čeka nešto lakši posao, pred svojim navijačima protiv Hermesa, no već će za dva tjedna ponovno na teško gostovanje kod Gorice.

SPLIT SE PROVUKAO U OSIJEKU

Žuti iz Splita su protiv žutih iz Osijeka gubili gotovo 38 minuta, a onda su na krilima Lukovića, Marčinkovića i Đokovića stigli do preokreta u dvije minute i stigli do pobjede. Domaća momčad je odlično otvorila utakmicu, kontrolirala rezultat tri pune četvrtine i pokazala odličnu igru u tom periodu te bila na pragu iznenađujuće pobjede. Ipak, u završnici utakmice kao da su ostali bez snage, možda i koncentracije u obrani i iskusnija ekipa iz Splita je to znala iskoristiti. No, treba reći da je pobjeda ostala u Osijeku da bi sigurno bilo zasluženo.

ZABOK UZEO BODOVE U SINJU

Zabok je do prve pobjede stigao možda tamo gdje se najmanje nadao, u Sinju. Alkar je imao minimalno vodstvo nakon prvog poluvremena, u kojem su strijleci obje ekipe bili prilično neraspoloženi, no onda je u drugom poluvremenu i taj segment igre proradio kod jednih i drugih. U takvim okolnostima gosti su se bolje snašli, a kada su pobjegli na 10-ak poena prednosti, sačuvali su do to samog kraja i došli do prve pobjede u sezoni.

ŠKRLJEVO STIGLO DO JOŠ JEDNE UVJERLJIVE POBJEDE

Momčad Damira Rajkovića je prodisala. Nakon uvodnog i pomalo šokantnog poraza od Sonika, spojili su dvije uvjerljive pobjede i što je najbitnije, stigle su protiv momčadi koje bi kroz sezonu mogle biti direktan suparnik na tablici. Rajković je u vatru gurnuo ovoga puta mladiće Jelenkovića i Bjelanovića i definitivno pogodio. Vratili su mu obojica vrlo dobrim učincima na terenu, koji su ih doveli do dvije najbolje petorke kola u našoj rubrici. Već nakon prvih deset minuta, domaćin je imao +15, a gosti su rezultatski zaostatak uspjeli smanjiti samo u zadnjoj četvrtini.

SONIK JEDVA SLOMIO OTPOR FENJERAŠA HERMESA

Zadrani su stigli do druge pobjede u sezoni teže nego se očekivalo. Iako su u Zadar stigli sa 10 igrača, gosti su se dobro držali i takvi. Sonik je nakon prvog poluvremena imao +9, što se na kraju pokazalo kao presudno, s obzirom da je drugo poluvrijeme završilo neriješenim rezultatom. Mučio se domaćin sa zadržavanjem velike prednosti. Sredinom posljednje četvrtine imali su i +20, no onda su u nekoliko minuta ostali bez poena, gosti se trgnuli i zakomplicirali utakmicu, bar na kratko. Ipak, za nešto više od časnog poraza nije bilo snage, a niti vremena.