PREMIJERKA #30: Splitu derbi protiv Cibone, Zabok slavio u Osijeku, Furnir uzeo mjeru Soniku, James Freeman MVP

Odigrano je jubilarno 30.kolo Premijer lige.

Ovo kolo nije bilo odgođenih susreta pa je svih dvanaest momčadi istrčalo na parkete diljem Hrvatske.

Derbi kola igran je na Gripama, gdje je Split dočekao Cibonu. Nakon nekoliko izmjena vodstava i rezultatskih oscilacija, Split je prelomio utakmicu sredinom posljednje četvrtine, kada je nanizao četiri trice i serijom 12:0 se rezultatski odljepio. Cibona se uspjela vratiti u završnici susreta, no nada je kratko trajala i dva boda su ostala na Gripama. Još jedan derbi, nešto manjeg intenziteta, odigrali su Zadar i Gorica, gdje Mršićeva momčad nije imala previše problema i došla je do nove pobjede, koja ju i dalje drži na vrhu premijerligaške tablice.

Vrijednosnice su dočekale Zabok, sa željom da pobjednički niz produže do brojke pet, ali gosti se i nisu baš složili sa tom idejom. Nakon što je prva četvrtina pripala domaćinu, u nastavku utakmice Zabok je dirigirao tempom i na kraju došao do zaslužene pobjede. Furnir je uspio uhvatiti konačno pobjedu, bili su bolji od Sonika, koja ga neće puno dići na tablici, ali će bar malo napumpati samopouzdanje pred kraj sezone i dodatne kvalifikacije koje ih čekaju.

Šibenka je bila sigurna protiv Hermesa u gostima, u utakmici na velik broj poena, gdje je po tko zna koji puta ove sezone, briljirala trojka narančastih FREEMAN-MIKOVIĆ-ŠIRKO. Iako je domaćin bio prilično precizan u šutu, nije uspio iznenaditi goste iz Šibenika. Alkar je još jednom prosuo bodove porazom od pola koša. Ovoga puta puni plijen iz Sinja su odnijeli košarkaši Škrljeva, koje je do pobjede predvodio dvojac BARNJAK-ROBERTSON.

1.James Freeman (Hermes-Šibenka)-27 poena (11/14 šut), 4 skoka, 7 asista, 1 ukradena-valorizacija 34

2.Eyassu Worku (Vros-Zabok)-22 poena (9/20 šut), 7 skokova, 3 asista, 3 ukradene-valorizacija 24

3.Henrik Širko (Hermes-Šibenka)-19 poena (6/12 šut), 8 skokova, 7 asista, 4 ukradene-valorizacija 29

4.Marko Luković (Split-Cibona)-23 poena (8/11 šut), 4 skoka, 1 asist-valorizacija 22

5.Milija Miković (Hermes-Šibenka)-28 poena (13/21 šut), 10 skokova, 1 asist, 2 ukradene-valorizacija 28

1.Isabell Tramaine (Furnir-Sonik)-17 poena (6/12 šut), 6 skokova, 8 asista-valorizacija 17

2.Josip Barnjak (Alkar-Škrljevo)-21 poen (8/17 šut), 3 skoka, 9 asista, 3 ukradene-valorizacija 21

3.Petar Marić (Vros-Zabok)-13 poena (5/6 šut), 5 skokova, 8 asista-valorizacija 21

4.Pavao Paić (Vros-Zabok)-28 poena (10/14 šut), 9 skokova, 2 asista, 1 ukradena, 1 blokada-valorizacija 34

5.Arkim Robertson (Alkar-Škrljevo)-16 poena (5/5 šut), 4 skoka, 3 ukradene-valorizacija 22

MVP KOLA: James Freeman (Hermes-Šibenka)-27 poena (11/14 šut), 4 skoka, 7 asista, 1 ukradena-valorizacija 34

TRENER KOLA: Mile Karakaš (Split)

MOMČAD KOLA: KK Split